Wasz świat z pewnością powinien się zmienić, aby dalej rozwijał się zgonie z Boskim wzorcem

Sanat Kumara
20 grudnia 2013 roku

JAM JEST Sanat Kumara.

Przybyłem do was ponownie, dzieci Ziemi.

Za każdym razem podczas naszego przyjścia wam się udziela możliwości dotknięcia Starożytnej Wiedzy dotyczącej budowy Wszechświata i waszego przeznaczenia jako części jedynego Wszechświata.

Tak, umiłowani, każdemu z was powierzana jest specjalna misja w ramach jedynego procesu ewolucji tego Wszechświata.

I czasem jest bardzo trudno znosić nękające was błędy i godzić się z nimi.

Prawo swobodnej woli jest pewnikiem w waszym świecie. Jednakże istnieją kosmiczne terminy i istnieje korytarz Boskiej możliwości. Przyszedłem przypomnieć wam o tym, że Boska możliwość się zawęża. I wasz świat z pewnością musi się zmienić, żeby dalej rozwijał się według Boskiego wzorca. To jest aksjomat, ja jestem zmuszony przypomnieć wam o nim.

Często przychodzę do waszego świata, aby wyrobić sobie wrażenie o przebiegu zachodzących procesów i skorygować je w porę. Powinniście jednak zdać sobie sprawę, że istnieje ewolucyjna droga ustalona dla waszych dusz przez Stwórcę tego Wszechświata, a jest także droga, którą w chwili obecnej podąża większość ludzkości. To jest droga donikąd. Jest to droga podążania za niższymi, zwierzęcymi instynktami i cielesnym umysłem.

My nie możemy zmusić was do zrezygnowania z waszego wyboru. Musicie zrozumieć, że ani ja, ani nikt inny z Mistrzów nie przyjdzie do was i nie będzie, jak niegrzecznych dzieci, siłą zaciągał za rękę na Boską Drogę rozwoju.

Na tym polega misja waszego czasu: oddzielać te dusze, które są zdolne do dalszej ewolucji, od tych dusz, które powinny zostać spalone w kosmicznym piecu jak chwasty.

Ja i inni Mistrzowie przychodzimy do was poprzesz naszego posłannika właśnie po to, aby dać wam zrozumienie zachodzących procesów i wskazać Drogę.

Na waszym etapie ewolucyjnego rozwoju powinniście wykazać się większą ofiarnością, większym Służeniem Życiu. Spowolnienie waszego rozwoju, które obserwujemy, jest sprowokowane wpływem przeciwnych nam sił. Powinniście uświadamiać sobie, że w waszym świecie działają dwie przeciwstawne siły: jedna siła skierowana ku Wspólnemu Dobru i druga siła skierowana ku rozdziałowi, indywidualizmowi, egoizmowi i rozpalaniu najniższych instynktów.

Powinniście dostrzegać działanie tych dwóch sił we wszystkich zjawiskach zachodzących w waszym świecie. Jak na początek będzie to w pełni wystarczające. Obserwując wszystko, co się dzieje wokół, zadajcie sobie tylko jedno pytanie: które siły skorzystają z tego, co się dzieje?

Jeśli obserwujecie niepohamowane rozdmuchiwanie potrzeb lub skłonności do rozwiązłego zachowania, musicie uświadamiać sobie, że każda wasza uwaga nakierowana na te procesy, zarówno pozytywna, jak i negatywna, odżywia te procesy waszą Boską Energią.

Dlatego udzielamy Nauki o niestosowaniu przemocy, bo nie ma sensu walczyć ze złem. Ono zaczyna żywić się waszą energią i pomnaża się.

Jednocześnie, powinniście zdawać sobie sprawę, że każdy z was znajduje się na swoim etapie rozwoju ewolucyjnego. I każdy z was jest w stanie przepuszczać Boską energię w różnym stopniu.

Jeśli jesteście rozwiniętą istotą, wasze czakry są otwarte i przepuszczacie do waszego świata Boską Energię wysokiej jakości. Dlatego dowolne wykorzystanie energii w sposób niejakościowy przynosi wielką karmę, nawet myśl potępienia przejawów świata o niskiej jakości.

Większość z tych, którzy czytają nasze Przesłania, nie jest jeszcze w stanie przepuszczać znacznej ilości czystej energii. Czakry są zaśmiecone i nie mogą poradzić sobie z dużym przepływem energii. Wasze etap rozwoju zakłada aktywną ingerencję w procesy współdziałania tych dwóch przeciwstawnych sił, działających w waszym świecie. Poprzez swoje aktywne działania przeciwko złu i w obronie Dobra zarówno w myślach, jak i w czynach, przyczyniacie się do swego własnego rozwoju i otwarcia swoich czakr.

Dlatego Nauka o niestosowaniu przemocy, jakiej udzielamy, będzie w różny sposób stosowana przez indywiduów znajdujących się na różnych etapach ewolucji.

Obrona Wspólnego Dobra wymaga od was aktywnych działań na planie fizycznym. Jednak dla jednych działania te są związane z rzeczywistymi działaniami na planie fizycznym w postaci czynów i działań fizycznych, a dla innych, bardziej rozwiniętych jednostek, wymagana jest praca wewnętrznych, duchowych mięśni.

Mogę was zapewnić, że na obecnym etapie rozwoju ludzkości bardzo mała ilość osób ma wysoki poziom rozwoju duchowego. Dlatego waszym głównym zadaniem jest pomaganie tym osobom w podtrzymywaniu Boskich wzorców.

Wcześniej czy później z chaosu, który istnieje teraz na świecie, uda się nam stworzyć społeczeństwo, które spełnia kryteria Złotego Wieku.

Ale do tego, aby Złoty Wiek nadszedł jak najszybciej i przy możliwie najmniejszych stratach w ludziach, potrzebujecie zrozumienia i świadomego stosunku do zachodzących procesów.

Podczas cykli naszych wykładów, jak i przy codziennych czytaniach naszych Przesłań w pozostałym czasie, jest szlifowana i zmieniana wasza świadomość. Ludzie, którzy codziennie czytają nasze Przesłania przez siedem i więcej lat, automatycznie wchodzą do złotego skarbca ludzkości.

Dlatego cały sekret dalszego postępu na Drodze ewolucji założony jest w naszych Przesłaniach i został wam już dany. Wszystko zależy wyłącznie od waszych dążeń i motywów, jakimi kierujecie się w życiu.

JAM JEST Sanat Kumara. OM.

© Tatiana Mikuszyna

www.sirius-pl.iskri.net