Pogadanka o działaniu przesłań

Władca Kuthumi

14 stycznia 2010r.

 

JAM JEST Kuthumi. Przyszedłem do was znów. Dziś będziemy kontynuować naszą pogawędkę o pokonaniu tych waszych wewnętrznych cech, które wam przeszkadzają.

Tak kochani, przebywacie w świecie który jest niedoskonały, niestety, i odpowiednio zmuszeni jesteście dzielić się niedoskonałością tego świata. Dlatego jest wam bardzo trudno zrozumieć proste prawdy które podajemy. Wielu z was jest nawet zakłopotanych, tym co mówimy i ileż to można mówić o tym samym.

Wasza świadomość jest nastrojona w taki sposób, że do tego by coś naprawdę zmieniło się w waszej świadomości, powinniście usłyszeć tą samą prawdę wielokrotnie. Nawet wtedy gdy wam wydaje się że ta prawda jest wam już znana, wszystko jedno i tak należy zastosować wasze osobiste wysiłki po to żebyście mogli nie tylko zrozumieć tą prawdę lecz zastosować ją w waszym życiu.

Uwierzcie mi i mojemu doświadczeniu z pracą z ludzkością Ziemi. Nawet jeżeli wam wydaje się że nie otrzymujecie nic nowego w naszych przesłaniach, nie śpieszcie sie z wnioskami.

Regularnie powtarzamy nasze zalecenia o tym jak pracować z naszymi przesłaniami. Znam wielu ludzi którzy nie wypełniają naszych zaleceń. Wiele razy mówiliśmy o ostrożności w pracy z przesłaniami oraz o tym że nie jest zalecane czytanie więcej niż dwóch przesłań dziennie. Na przykład jedno nad ranem, a drugie wieczorem.

Każde przesłanie zawiera energię różnych Nauczycieli, którzy udzielali tych przesłań. Czasami energie należą do niezbyt wysokiego planu, a czasami energie należą do bardzo wysokiego planu Bytu. Jeżeli zaczniecie czytać kolejne kilka przesłań, to poddajecie swój organizm na wielkiemu obciążeniu. Wasza świadomość zewnętrzna może nie zauważyć tego niebezpieczeństwa ponieważ wasz cielesny umysł przyzwyczajony jest mieć do czynienia tylko z informacyjną składową i nie bierze pod uwagę energetycznej składowej przesłań.

Przytoczę taki przykład. Wasz organizm potrzebuje pokarmu. Gdy jesteście głodni lub odczuwacie pragnienie i skosztujecie kawałek chleba lub wypijecie szklankę czystej wody, wasz organizm odczuwa zadowolenie.

A teraz wyobraźcie sobie że będziecie przyjmować jedzenie w ogromnych ilościach, bez dobierania i popijać do tego nieograniczoną ilość napojów. Wiem że wielu tak właśnie robi w swoim życiu, interesują się obfitym jedzeniem i obżarstwem. Lecz czy następnego dnia nie odczuwacie złego samopoczucia z powodu przejedzenia?

Jest pokarm który można łączyć ze sobą, jest też pokarm którego nie wolno jeść razem. Między innymi większa część ludzkości znajduje się na tak niskim poziomie energetycznym, że po prostu nie jest w stanie pojąć tej prostej prawdy, która była znana tysiące lat temu i którą stosowali wszyscy mędrcy.

Wtedy gdy czytacie bardzo dużo dyktand należących do różnych Nauczycieli, może wystąpić dokładnie taka niestrawność świadomości, tak jak wydarza się niestrawność żołądka z przejedzenia.

Powinniście bardzo uważnie podchodzić do czytania naszych przesłań, inaczej ryzykujecie odczucie wewnętrznego dyskomfortu, niezadowolenia, i coś jeszcze gorszego, skierowania całego waszego niezadowolenia pod adres naszego posłannika lub Nauczycieli.

Powinniście bardzo uważnie przygotowywać siebie do czytania każdego przesłania. Powinniście dostroić się do Nauczyciela który udziela przesłania, za pomocą muzyki, za pomocą obrazów Nauczycieli lub używając modlitwy lub medytacji przed czytaniem przesłania. Wtedy wyrównujecie swoją energię, wznosicie swoją świadomość i przesłania przyniosą wam korzyść.

Przytoczę wam inny przykład. Słonce oświetla wszystkich ludzi i wszystkie żywe istoty. Są ludzie którzy mądrze wykorzystują energię słoneczną. Są wystawieni na słońce przez pewien czas, potem robią przerwę i znów wystawiają się na delikatne promienie słońca.

Są innego rodzaju ludzie, którzy od rana do wieczora znajdują się na plaży pod palącym słońcem, a następnego dnia cierpią z powodu oparzeń i gorączki.

Kto jest winny temu że macie oparzenia słoneczne? Słonce? Uważam że odpowiedz jest oczywista. Sami jesteście sobie winni że nadmiernie wykorzystaliście energię słoneczną.

Energia, która zawiera się w naszych przesłaniach nie posiada tak widocznego działania, lecz i tak jest wystarczająca liczba jednostek, które czytają w pośpiechu dziesiątki innych naszych przesłań, nie wnikając szczególnie w istotę i nie dostrajając się odpowiednim sposobem przed czytaniem każdego przesłania. Wynik nie każe czekać na siebie. Po pewnym czasie zaczynają oni odczuwać rozdrażnienie a nawet wściekłość.

Kto jest winny temu że odczuwacie takie uczucia? Posłannik? Nauczyciele? Uważam że odpowiedz jest oczywista. Nikt poza wami nie jest winny temu, że ignorujecie zalecenia Nauczycieli.

Jak wszystko w waszym świecie, nasze przesłania posiadają podwójne działanie. Niektórzy dzięki czytaniu naszych przesłań osiągnęli gładkość aury, zniknęły te skazy w aurze, które towarzyszyły im długie lata. Stali się bardziej zrównoważeni, towarzyscy. Polepszają się ich relacje z rodziną i bliskimi ludźmi. I pokój zapanował w ich duszach i w ich domu.

U innych na odwrót, po czytaniu naszych przesłań odczuwają wściekłość, nienawiść. Ich aura topnieje każdego dnia, i oni po prostu sami niszczą siebie.

Kochani, pragniemy waszego dobra, Miłości i harmonii. Wszystko to możecie dostać dzięki naszym przesłaniom. Lecz wewnątrz was jest bramka, która kieruje energią zawartą w naszych przesłaniach albo na dobro albo na zło. Wszystko w waszym świecie, kochani, posiada podwójne działanie. I wewnątrz was znajduje się ten mechanizm, który zmusza was albo podążać energicznie na drodze ewolucji, albo wyrzuca was na pobocze drogi.

Dziś miałem możliwość przeprowadzić bardzo ważną pogadankę. I mam nadzieję że dla wielu ludzi którzy czytają nasze przesłania, pogadanka ta będzie bardziej niż aktualna.

JAM JEST Kuthumi,

Zawsze gotowy pomóc każdemu potrzebującemu pomocy

i proszącego o pomoc.