Ostrzeżenie przed tym, że wybraliście najbardziej skomplikowaną drogę do przyszłości
 
Sanat Kumara
1 grudnia 2009 roku
Jam Jest Sanat Kumara przyszedłem znόw.
Przyszedłem, ponieważ jestem przepełniony miłością do ludzkości. I jestem gotόw ofiarować cały swόj dorobek, całe momentum swoich osiągnięć po to, żeby ludzkość mogła żyć i rozwijać się.
Owszem, sytuacja nadal jest wielce poważna. Czynimy wszystko, co jest możliwe i za każdym razem spoglądamy na was, znajdująch w ciałach na Ziemi, obserwujemy, co się zmieniło. Jeślibym nie posiadał wielomilionowego doświadczenia w obcowaniu z ludźmi Ziemi, dawno skończyłbym z tym eksperymentem. Przez ten czas pokochałem ludzkość Ziemi w osobach jej najleprzych przedstawicieli, więc nie mogę nie poświęcić swojego dorobku wam, Ziemianom.
W zasadzie przyszedłem po to, żeby ogłosić o utraceniu rόwnowagi, ktόrą nam się nie udaje zbilansować tylko dzięki naszym wysiłkom. Liczyliśmy na większe wsparcie ze strony nosicieli światła planety Ziemia.
Gdy rozpoczynaliśmy w 2005 roku cykle przesłań przez naszego posłannika, w sercach 144 tysięcy chrystusowych istot znajdujący się we wcieleniu zapłonął Płomień Zwycięstwa! Byliśmy szczęśliwi zobaczyć ten płomień, ktόry zabłyskiwał tu i όwdzie na planecie.
Jednak z czasem zwykłość codzienności i nieporządek, brak dążenia i oddania zgasiły Płomień tych jasnych dusz. A w tej chwili zaledwie kilkaset “świetlikόw” w całym świecie jest zdolnych do utrzymania swego momentum osiągnięć oraz dzielenia się z otoczeniem swym Światłem.
Gdzie się podziała reszta “świetlikόw»? Gdy rozpoczynaliśmy naszą misję przez tego posłannika, bardzo wiele dusz przypomniało sobie o swoim Boskim przeznaczeniu. Wielu z nich przyciągnęło się do dawanej przez nas Nauki. A jeszcze więcej wśrόd nich było tych, ktόrzy chcieli skorzystać z wyswobodzonego Światła. Owszem, ukochani, w waszym świecie dominuje niedoskonałość. Pierwsza fala świetlikόw przyciągniętych przez nowe źrόdło Wiedzy rozpuściła się w morzu tych, kto pragnął tylko brać, nic nie dając wzamian.
Przykro, że wśrόd wielu i wielu “świetlikόw” nie było tych, co przezwyciężyli zewnętrzny i wewnętrzny sprzeciw i wytrwali w nierόwnej bitwie. Mόwie o bitwie i korzystam z wojennej terminologii, dlatego że nikt nie odwoływał Armageddonu, nikt nie odwoływał bitwy, ktόra toczy się na Ziemi o ludzkie dusze. Żniwo po przeciwnej stronie jest większe, niż ze strony Światła.
Nasze wysiłki o wyposażenie miejsca na planie fizycznym, gdzie nosiciele Światła mogliby zjednoczyć swoje siły i ułożyć plan działań, spotkały niesłychany opόr. Tego oporu nie można porόwnać z oporem, na ktόry napotykali się nasi posłannicy w przeszłości. Owszem, mamy sposobnośc, żeby działać na terenie Rosji, lecz ta ciemność, ktόra ze wszystkich stron natarła na naszą przodową placόwkę na planie fizycznym, przeszła wszelkie nasze oczekiwania. Nie myśleliśmy i nie podejmowaliśmy działań, ponieważ głόwny cios był zadany nie ze strony sił ciemności, lecz ze strony tych, ktόrzy uważają siebie za nosicieli Światła lub byli nosicielami Światła do niedawna.
Co obserwujemy? Obserwujemy kłόtnie, słuchy, plotki. Obserwujemy osiądzanie i smrόd. Wszystkie nasze wysiłki napotykają się na opόr, niewidzialny opόr w umysłach i sercach ludzi.
Czas przyśpieszył. Czas bardzo przyśpieszył. Ta smutna sytuacja, ktόrą obserwujemy w naszych starych organizacjach na całym świecie, na terenie Rosji ukazała się w ciądu tylko ostatniego roku.
Szkoda zużytej energii. Tę energię można byłoby puścić na stworzenie świetlistej przyszłości dla Rosji. A teraz cała ta energia leży jak gęsta melasa na terenie Aszramu, tu i όwdzie w Rosji, gdzie byli nosiciele Światła sieją wrogość i zwiątpienia zamiast siać Światło, Miłość i Nadzieję.
Mam zażuty też i do naszego posłannika. Jednak nie znam tego, kto będąc na jej miejscu, potrafiłby wytrzymać takie ciosy i z przodu, i z tyłu, i od strony “świetlikόw’, i ze strony struktur i organόw państwowych.
Tak, ukochani, zanim zawojuje się prawo prowadzić narody, Rosja powinna być przetestowana, wszystkie jej organa i struktury. Władza sądowa, i władza ustawodawcza, i organa kontrolujące. Jednak największą wpadkę mieliśmy właśnie ze strony ‘świetlikόw’, ktόrzy tylko w ciągu paru lat z orląt mojego gniazda obrόcili się w stado wron. Gożko i ciężko widzieć i uświadamiać to.
Zakładaliśmy inną drogę, wyższą. Jednak ludzkośc nadal dąży pόjść najtrudniejszą drogą. Cόż, szanujemy wasz wybόr.
Jednak, gdy wasze cierpienia, tragedie przewyższą wszystkie woobrażlne kresy, wiedzcie, że istnieją Wyżsi Nauczyciele, ktόrzy zawsze są gotowi wyciągnąć pomocną dłoń.
Jesteśmy nastawieni na wspόłpracę. Jesteśmy zawsze gotowi do niesienia pomocy. Wasza karma nie zawsze pozwala na okazywanie wam pomocy, lecz ją stworzyliście sami, a Prawo Karmy bezkompromisowo kontynuuje swoje działanie we wszechświecie.
Żeby znόw otworzyła się lekka wyższa droga, potrzebujemy, abyście ujawnili wasze wewnętrzne osiągnięcia. Od waszych wewnętrznych wyborόw zależy przyszłość ludzkości, ktόra w każdej chwili może zostać zmieniona. Należy tylko pewnej ilości ‘świetlikόw’ zadziałać w jedności i dążąc do celu.
Za każdym razem zaczynacie w bardziej surowych okolicznościach. Wypada wam przezwyciążać te same karmiczne zawały, ktόre sami stworzyliście.
Czy możecie szczerze odpowiedzieć, czy skierowaliście wszystkie wasze siły, całą energię, dążenia w ostatnich latach tylko na służenie Wielkiemu Białemu Bractwu? Czy wielu z was odpowiedzie na to pytanie szczerze i twierdząco?
Więć czego oczekujecie od przyszłości? W jaki sposόb mamy oceniać waszą gotowość i wasze osiągnięcia, jeśli dzisiaj żwawo kroczycie w kierunku, ktόry wam wskazujemy, a na jutro dążycie we wprost przeciwnym kierunku lub na ogόł wolicie poświęcić swoje dni depresji lub nic nie robieniu albo opuszczacie się do tego stopnia, że bawicie się w iluzoryczne zabawki waszego świata.
Przyszedłem z tym przekazem, żeby wyjaśnić wam zaistniałą na Ziemi sytuację, oraz ostrzec was przed tym, że wybraliście najbardziej skomplikowaną drogę do przyszłości.
Jam Jest Sanat Kumara. Om.