Rozmowa o niezbędnych dla dalszej ewolucji cechach

Padma Sambhawa

8 lipca 2009 roku

 

JAM JEST Padma Sambhawa przyszedłszy do was przez światy.

Tematem naszej dzisiejszej rozmowy będzie odwieczny temat, który nie utraci swej aktualności dotychczas, dopóki istnieją światy przejawione. To jest temat Nauczyciel – uczeń, Guru i czeła.

Macie dostęp do najbardziej współczesnych środków masowego przekazu, do waszej dyspozycji są takie środki jak Internet, posługujecie się komputerami. Lecz muszę wam powiedzieć, że wasza cywilizacja nie posunęła się ani na mały krok w tych relacjach istniejących, dopóki istnieją światy przejawione.

Odwrotnie, uważacie, że wszystko znacie i możecie otrzymać dostęp do każdej informacji, obfitującej w waszym świecie.

Wam się twierdzi, że cała informacja może być kupiona za pieniądze i albo leży na półkach sklepów, albo może być zdobyta ma seminariach.

Was wprowadza się w błąd i wy rozmijacie się z prawdą.  Dlatego że ta informacja, która tak na prawdę ma wartość, nie będzie leżała na półkach księgarni.

Wasza cywilizacja nie może dostać dostępu do tej informacji, nawet jeśliby chciała. Dlatego że wszystkie klucze do jakiejkolwiek informacji tak naprawdę schowane w waszym wnętrzu.

Więc, żeby zawładnąć tymi kluczami, wam należy podnieść waszą świadomość do tego poziomu, kiedy będziecie w stanie otrzymać te klucze. Mechanizm nauczania Boskiej mądrości został opracowany przez wieki. Polega na tym, że uczeń czeka z pokorą, kiedy nadejdzie chwila i drzwi, za którymi schowała się Prawda, zostaną uchylone.

Czasy się zmieniły. Lecz zmieniły się tylko w tym, że co raz mniejsza ilość ludzi jest zdolna wypracować te cechy, które prowadzą ku drzwiom, za którymi chowa się Prawda.  Reszta poszukuje Prawdy nie tam, gdzie ona się znajduje, a tam, gdzie świecą reflektory masmediów i trąbią trąby: oto ona – Prawda.

Cicho, bardzo cicho przychodzi uświadomienie Prawdy. Między dwoma oddechami i między dwoma udarami serca.

Nie, nie, gwar ulicy i szum masmediów nie nadaje się do tego, żeby zacząć poszukiwania Prawdy.

Za dużo próżności jest w waszej cywilizacji. Gdy ktoś ogłasza kolejną głupotę, wydając ją za nową informację dopiero otrzymaną z wyższych sfer, można się uśmiechnąć, a można zasmucić się. Dlatego, że za wiele jest próżności i za dużo wszystkiego, lecz nie ma Prawdy.

Ratujące nicie niczym pajęczyny są porozrzucane w waszym świecie jako znaki prowadzące do siedziby Prawdy. Lecz nie postrzegacie znaków i nie zwracacie na nie uwagi.

Należy zająć się prostymi rzeczami, żeby cywilizacja dostała chociażby w przybliżeniu dane o tych rzeczach, które powiązane są z potajemną wiedzą, która nadal jest przekazywana łańcuchem od Nauczyciela uczniowi.

Nigdy, nawet w najsurowszych czasach, nie przerywały się więzi miedzy światami. Zawsze, nawet w najstraszniejszych czasach, we wcieleniach znajdowali się ludzie, którzy nieśli wibracje Prawdy w świat.

Istnieją specjalne miejsca na kuli ziemskiej, gdzie są obecni nosiciele/użytkownicy tej wiedzy, tej Prawdy.

Wiem, jestem pewny, że nadejdą czasy, kiedy ludzie zmęczą się próżnością. Kiedy ludzie zaczną powracać na tę wązką ścieżkę, która prowadzi do Prawdy.

Jak znajdowałem się w ciele, nie zaczynałem rozmowy z poszukującym wiedzy dotychczas, dopóki ten nie zademonstruje swojej pokory i dążenia.

Czekałem i obserwowałem czasem dziesiątki lat, nim zacząć najprostszą rozmowę z tym osobnikiem pragnącym stać się mym uczniem, żeby dostać cząstkę Prawdy.

Kto z was potrafi przesiedzieć w medytacji przez lata i pokornie czekać, aż wasze wibracje pozwolą Nauczycielowi rozpocząć rozmowę?

Nie, wy chcecie zapłacić pieniądze i dostać za wasze pieniądze cała wiedzę.

Uspokójcie się. Prawdy i wiedzy nie kupuje się za pieniądze. Wchodzą do waszego jestestwa wtedy, gdy wasza świadomość jest gotowa na ich przyjęcie.

To jest nieuniknione. Kiedy naczynie jest gotowe – przychodzi Nauczyciel. To jest prawo, które działa w waszym świecie fizycznym.

A jeśli zbliżycie się do Nauczyciela wcześniej, niż jesteście naprawdę gotowi, nie otrzymacie nic oprócz rozczarowań. Mało tego, obwinicie Nauczyciela we wszystkich tych wadach, które posiadacie. Dlatego że prawdziwy Nauczyciel jest waszym zwierciadłem, w którym widzicie siebie.

Często zdarza się, że ludzie uważają, że czasy i sytuacja świata fizycznego zmieniły się na tyle, że są potrzebne nowe podejścia, nowa wiedza, stare podejścia przestarzały i nie są aktualne.

Cóż, dla was, możliwe, tak jest. Jednak te prawa, które funkcjonują we wszechświecie przez miliardy lat, na razie się nie zmieniły.

Kiedyś wasi uczeni znajdą w swoich laboratoriach potwierdzenie kosmicznych praw. Lecz to się stanie nie wcześniej, niż świadomość ludzkości będzie gotowa zaakceptować te odkrycia. Do tej pory nauka jest/będzie oderwana od Prawdy, tak samo jak wasza cywilizacja całkiem jest oderwana od niej.

Przychodziłem dzisiaj do was, żebyście uświadomili, że dopóki nie wypracujecie należytych cech do dalszej ewolucji, nigdzie nie ruszycie z martwego punktu, w którym ludzkość utkwiła od kilku tysiącleci.

Powtórzę te cechy w celu lepszego zapamiętania.

Potrzebujecie pokory wobec Wyższego Prawa, wam mają być właściwe ukierunkowane dążenie, posłuszeństwo, cierpliwość i tolerancja.

To są podstawowe cechy.

Na dodatek jest wam potrzebny prawidłowy wektor, który nadaje prawidłowy kierunek na Drodze. Za słuszny kierunek uważa się chęć pomagania wszystkim żywym istotom istniejącym w tym wszechświecie.

Dałem wam nastawienie. Teraz potrzebujecie czasu do namysłu.

JAM JEST Padma Sambhawa. Om.