Wykład o cechach potrzebnych do dalszej ewolucji

Padma Sambhava

8 lipca 2009 roku

 

JAM JEST Padma Sambhava, przyszedłem do was poprzez światy.

Tematem dzisiejszego naszego wykładu będzie wieczny temat, który będzie aktualny dopóki istnieją przejawione światy. Jest to temat Nauczyciela i ucznia, Mistrza i czeladnika.

Macie dostęp do najbardziej nowoczesnych środków masowego przekazu informacji, do waszej dyspozycji są takie środki jak Internet, opanowaliście komputery. Lecz ja muszę powiedzieć, że wasza cywilizacja nie posunęła się ani o krok w stosunkach które będą istniały dopóki istnieją przejawione światy.

Na odwrót, uważacie że znacie wszystko i możecie otrzymać dostęp do dowolnej informacji i obfitości istniejącej w waszym świecie.

Przekonują was, że za pieniądze można kupić dowolną informację, i ona leży na półkach w sklepach, lub może być otrzymana na seminariach.

Wprowadzają was w błąd i mylicie się. Ponieważ informacja która rzeczywiście jest cenna, nie będzie leżeć na półkach w sklepach.

Wasza cywilizacja nie może otrzymać dostępu do tej informacji, jak by bardzo jej na tym nie zależało. Jest tak, ponieważ wszystkie klucze do dowolnej informacji ukryte są wewnątrz was. I do tego żeby dostać te klucze, powinniście wywyższyć swoją świadomość do poziomu na którym będziecie mogli dostać te klucze. Mechanizm szkolenia Boskiej mądrości doskonalono przez wieki. Polega on na tym, że uczeń pokornie czeka, gdy nadejdzie czas i drzwi za którymi schowana jest Prawda, zostaną otwarte.

Czasy się zmieniły. Zmieniły się w tym sensie, że coraz mniejsza liczba ludzi jest zdolna osiągnąć cechy, które prowadzą do drzwi za którymi ukryta jest Prawda. Pozostali poszukują Prawdy nie tam gdzie ona jest, lecz tam gdzie świecą projektory środków masowego przekazu informacji i trąbią że oto jest prawda.

Cicho, bardzo cicho przychodzi uświadomienie Prawdy. Pomiędzy dwoma wdechami, i pomiędzy dwoma uderzeniami serca.

Hałas ulicy oraz hałas środków masowego przekazu informacji nie zgadzają się na to żeby zacząć szukać Prawdy.

Zbyt dużo jest bezsensu w waszej cywilizacji. I gdy ktoś ogłasza kolejną głupotę, podając ją jako nową informację która właśnie nadeszła z wyższych sfer, można się uśmiechnąć, a można pozostać smutnym. Ponieważ dużo jest bezsensu i dużo jest wszystkiego. Lecz nie ma Prawdy.

Ratujące nici, podobne do pajęczyny są porozrzucane po waszym świecie jako znaki, prowadzące do świątyni Prawdy. Lecz nie zauważacie znaków i nie zwracacie na nie uwagi.

Należy zająć się bardzo prostymi rzeczami po to, żeby wasza cywilizacja otrzymała choćby przybliżone pojęcie o tych sprawach związanych z wiedzą tajemną, która wciąż rozprzestrzenia się na Ziemi w postaci przekazywania jej od Nauczyciela do ucznia.

Nigdy, nawet w najbardziej ciężkich czasach nie zanikało połączenie pomiędzy światami. Zawsze nawet w najbardziej straszliwych czasach we wcieleniu znajdowali się ludzie, którzy nieśli wibrację Prawdy w świecie.

Są specjalne miejsca na kuli ziemskiej, gdzie obecni są nosiciele tej Wiedzy, tej Prawdy.

Wiem, przekonany jestem, że nastaną czasy, gdy ludzie odstawią tandetę. Gdy ludzie zaczną powracać na tą wąską ścieżkę, która prowadzi do Prawdy.

Gdy byłem wcielony, nie przystępowałem do rozmowy z podążającymi do wiedzy dopóki oni nie zademonstrowali swoim dążeniem i pokorą.

Czekałem i obserwowałem czasami po dziesiątki lat, zanim rozpoczynałem nawet najprostszą rozmowę z jednostkami starającymi stać się moimi uczniami, żeby dostać po cząsteczce Prawdy.

Kto z was może siedzieć w pozie medytacyjnej latami i pokornie czekać, aż wasze wibracje pozwolą Nauczycielowi porozmawiać z wami?

Nikt, chcecie płacić pieniędzmi i otrzymać za nic całą wiedzę.

Uspokójcie się. Prawdy i wiedzy nie da się kupić za pieniądze. One wchodzą do waszą istoty wtedy gdy wasza świadomość gotowa jest je odebrać.

Zachodzi to bezwarunkowo. Gdy naczynie jest gotowe – przychodzi Nauczyciel. Jest to Prawo, które działa w waszym fizycznym świecie.

Jeżeli podejdziecie do Nauczyciela zanim będziecie gotowi, niczego nie zyskacie, poza rozczarowaniem. Mało tego, będziecie obwiniać Nauczyciela o wszystkie wady, które są wam właściwe. Ponieważ wasz Nauczyciel jest waszym zwierciadłem, w którym się odbijacie.

Często zdarza się że ludzie uważają, że czas i okoliczności świata fizycznego zmieniły się na tyle, że jest potrzebne nowe podejście, nowa nauka, a stare są już za stare i nie są już aktualne.

Cóż, może dla was tak jest. Jednak prawa istniejące we wszechświecie od miliardów lat, jak na razie się nie zmieniły.

W przyszłości wasi naukowcy znajdą potwierdzenie praw kosmicznych w swoich laboratoriach. Zajdzie to jednak nie wcześniej niż świadomość ludzkości będzie gotowa przyjąć te odkrycia. A do tej chwili nauka jest oderwana od Prawdy, dokładnie tak samo jak wasza cywilizacja jako całość jest oderwana od Niej.

Przyszedłem dziś do was po to, żebyście zrozumieli swoją świadomość, że dopóki nie wypracujecie w sobie potrzebnych dla waszej dalszej ewolucji cech, nigdy nie wyjdziecie z martwego punktu, w którym ludzkość stoi już od kilku tysiącleci.

Powtórzę te cechy dla lepszego zapamiętania.

Trzeba wam pokory przed Wyższym Prawem, potrzeba wam dążenia, posłuszeństwa, cierpliwości i tolerancji.

To są podstawowe cechy.

Potrzebny jest wam również poprawny wektor, który nadaje prawidłowy kierunek waszemu dążeniu Drogą A za poprawny wektor uważana jest chęć pomagania wszystkim żywym istotom, istniejące w tym wszechświecie.

Udzieliłem wam wskazówki. Jest wam teraz potrzebny czas na rozmyślanie.

JAM JEST Padma Sambhava. Om.