Nauka praktyk duchowych

Wielki Boski Kierownik

4 lipca 2009 roku

 

JAM JEST Wielki Boski Kierownik.

Przyszedłem w dniu dzisiejszym, po to żeby udzielić wam informacji, na czym polega praca Rady Karmicznej. Zakończyliśmy swoją pracę. Jej wynik, oraz podjęte przez nas decyzje obejmują okres do kolejnego zimowego przesilenia.

W skrócie nasza praca nie była łatwa. Jak zawsze balansowaliśmy na krawędzi. Nasze pragnienie dania możliwie jak największej liczbie dusz otrzymania jeszcze jednej szansy oraz czasu do podjęcia wyboru i określenia zostało uzgodnione z Wielkim Centralnym Słońcem. Dlatego jestem usatysfakcjonowany postępem pracy i podjętymi decyzjami.

Jeśli chodzi o waszą pracę duchową jak i kierunek waszej działalności, radziłbym wam zastanowić się bardziej nad tym, że nie pozostało tak dużo czasu. Wysiłek każdego człowieka potrzebny jest teraz jak nigdy wcześniej. Jak na razie sytuacja tak się rozwiązała, że wystarczyła zorganizowana praca zaledwie kilku nosicieli światła, żeby przewaga sił stanęła po stronie możliwości kontynuacji ewolucji.

Wielu z was dużo zastanawia się nad tym, co by mogli zrobić żeby przynieść korzyść planecie i wszystkim żywym istotom ją zamieszkującym. Czasami zajmujecie się praktykami medytacyjnymi, czasami modlitewnymi, wyjątkowo rzadko za to zastanawiacie się co to zrobić na planie fizycznym. Powinienem wam powiedzieć że każde wasze działanie i każda wasza praktyka w świecie dualnym może nieść dualny charakter. Dwie osoby wykonujące tą samą pracę, te same działania pracują dla różnych sił.

Jak to możliwe? – zapytacie się. Odpowiadam. Wektor podążania, intencje które stoją u podstawy waszej pracy lub praktyki, określają na korzyść których sił będą skierowane wszystkie wasze działania i wysiłki.

Przytoczę konkretny przykład z waszego życia. Próbujecie zajmować się medytacją. Wiecie lub przeczytaliście, że jest to bardzo pożyteczne. Próbujecie więc medytować. Medytacje bywają całkiem różne. Część z tych medytacji dotyczy tylko obszar planu mentalnego. I jest to właśnie rodzaj medytacji który należy wykonywać ze szczególną uwagą. Ponieważ plan mentalny jest bliski planu ziemskiemu. I dowolne odchylenia waszej myśli w stronę negatywną podczas medytacji lub przed rozpoczęciem medytacji daje dokładnie odwrotny efekt.

Na przykład, chcecie pracować nad myślami dla dobra wszystkich żywych istot, więc staracie się wznieść wasze myśli i skierować je na dobro. Lecz w tej chwili przypominacie sobie o jakimś problemu, istniejącym dla was, waszej rodziny, lub w pracy. Wasza myśl w ułamku sekundy odchyla się od zadanego tematu medytacji. Nawet tego nie zauważacie. Jednak wprowadzacie swój stan negatywny do medytacji. I jeżeli w tej medytacji uczestniczy wielu ludzi, dziesiątki, setki lub być może tysiące, i każdy z nich wprowadzi swój negatywny wkład w ogólnym kierunku medytacji, to może wydarzy się tak, że kierunek medytacji będzie nakierowany w dokładnie przeciwną stronę, i efekt będzie dokładnie odwrotny od tego którego się spodziewacie.

Wiemy, że jest to możliwe i często się tak zdarza. Dlatego z nadzwyczajną ostrożnością podchodzimy do grupowych medytacji i wyjątkowo rzadko prosimy was o robienie ich. Siła myśli i podążenie za nimi nie jest mocną stroną większości ludzi. Dlatego medytacje, nawet jeżeli prowadzone są w nieodpowiednim stanie świadomości, nie mogą okazać większego wpływu negatywnego, jednak powinniście się nauczyć podchodzić do wszystko bardzo świadomie. Szczególnie teraz, gdy światy zbliżają się jeden do drugiego.

Wasze praktyki duchowe mogą przynosić tak szkodę, jak i pożytek. Wszystko zależy od stanu w jakim się akurat znajdujecie przystępując do waszych praktyk duchowych.

Muszę jeszcze wspomnieć, że przy nieprawidłowym skierowaniu energii podczas praktyki duchowej, wytwarzacie dokładnie taką samą karmę, jak i podczas dowolnego nieprawidłowego działania na planie fizycznym.

Tak, kochani, nastał czas żebyście zastanowili się, przed rozpoczęciem modlitwy: czy nie wytwarzacie karmy poprzez tą modlitwę.

Prawidłowy stan podczas modlitwy i prawidłowy nastrój podczas modlitwy są bardzo ważnymi elementami. Bardzo ważne są również słowa modlitwy, jakiej używacie. Bardzo uważajcie na słowa modlitwy. Jeżeli nie rozumiecie o czym jest modlitwa, to nie możecie dokładnie skierować energii modlitwy.

Istnieje praktyka odmawiania mantr. Jest to szczególna praktyka. Z reguły nie rozumiecie sensu i znaczenia mantr. Działanie wykazuje same brzmienie wypowiadanej mantry. Jednak i tu czyha na was niebezpieczeństwo. Ponieważ podczas niepoprawnego wymawiania mantry, efekt waszej praktyki odmawiania mantry również może być negatywny.

Nauka ta udzielana jest wam z nadzieją że będziecie bardziej ostrożnie stosować praktyki duchowe i metody duchowe. Jeżeli nawet sprawdzone praktyki duchowe mogą okazać negatywny wpływ, to jaki wpływ mogą okazać praktyki które sami wymyślacie i rozpowszechniacie? Jeżeli zaproponowana wam praktyka duchowa jest niepoprawna z Boskim punktem widzenia i rozpowszechniacie tą praktyki wśród określonej liczbie ludzi, to karma wykorzystania waszej praktyki pomiędzy nimi, spadnie w całości na wasze plecy.

Dlatego uprzedzam was przed różnymi inicjatywami odnośnie wprowadzania nowych praktyk i metod, szczególnie tymi z środków masowego przekazu. Nie przypadkiem w starożytności wszystkie praktyki duchowe i metody były rozpowszechniane w układzie Nauczyciel – uczeń, gdzie i Nauczyciel uważnie obserwował jak praktyka duchowa jest realizowana przez jego uczniów.

Uważacie że osiągnęliście znaczny poziom w rozwoju duchowym i możecie sami nauczać i udzielać wskazówek. Cóż, nikt, włącznie i ja, nie możemy wam tego zakazać. Lecz Naukę o praktykach duchowych musimy wam udzielić. Możecie wykorzystać tą Naukę w waszym życiu lub nie. Mam nadzieję jednak, że wielu z was będzie bardzo ostrożnych przy prowadzeniu praktyk duchowych, szczególnie tych nowopowstałych.

Uprzedziłem was i pokazałem dokładny kierunek waszej Drogi.

JAM JEST Wielki Boski Kierownik.