Nauka o Macha Kranty

Ukochany Babaji

3 lipca 2009 roku

 

JAM JEST Babaji, przyszedłem do was w tym dniu.

Przyszedłem dziś po to żebyście mogli mieć pojęcie o etapie na którym znajduje się ludzkość oraz o tym co was czeka w najbliższym czasie.

Gdy byłem wcielony*, udzielałem Nauki o wielkiej rewolucji, wielkiej zmianie, która nadchodzi – Macha Kranty.

Nie wszyscy ludzie którzy słyszeli tą Naukę zrozumieli ją. Wszyscy obawiali się zbliżających się krwawych wydarzeń. Nastraszyłem ich. Jednak wydarzenie które przeżyje ludzkość, nie jest związane z rewolucją która zajdzie z woli ludzi, grupy ludzi, partii politycznej lub państwa.

Rewolucja ta lub zmiana zajdzie z woli wyższych sił. Stopień i liczba ludzkich ofiar, które są nieuniknione przy nadchodzących zmianach, wynikną z poziomu świadomości, jaki ludzkość będzie mogła teraz osiągnąć. Wasz poziom świadomości stanowi jedyny i decydujący czynnik. Albo przejdziecie nadchodzącą zmianę albo jej nie przejdziecie. Ci z was którzy są w stanie pojąć naszą Naukę i wdrożyć ją w waszych życiach, będą mogli przejść przez wszystkie nadchodzące zmiany i wam nic nie zagraża.

Powinniście tylko zrozumieć Nauki, zapisać je w sobie, zastosować je w waszych życiach a wasza świadomość się zmieni.

Nie możecie wejść do przyszłości mając poziom świadomości który obecnie posiada większość ludzkości. Nie jest to moja zachcianka, to istniejące prawo.

Gdy zbliżają się kosmiczne terminy, to nieuniknienie zachodzi wielkie przejście, wielka zmiana. Ludzkość w większości nie jest gotowa do tego przejścia, i nie zdąży go przeżyć. Jednak potem na Ziemi stworzą się warunki, kiedy nowa rasa ludzi będzie mogła zasiedlić planetę i kontynuować ziemską ewolucję.

Zmiany te zachodzą zawsze podczas zmiany ras. I zmiany te nieuniknienie zajdą na planecie. Jednak o terminach tych zmian nie będzie wam wiadomo. Nigdy nie mówi się o konkretnych terminach. Zawsze mówi się o tym co nieuniknione nadchodzi. Każdy z was wie o tym że zmiany są nieuniknione. Wy wszyscy macie szansę zmienić się. Wszyscy macie możliwość zmienić swoja świadomość i podążać tą drogą ewolucji.

Nadchodzące wielkie zmiany są opisane w świętych księgach przeszłości. Czytaliście w Biblii o potopie, czytaliście w Wedach o wielkiej Bitwie przy Kurukszetry.

Wiele historycznych dokumentów przeszłości wspomina o zmianach które zachodziły na planecie Ziemi.

Teraz na planecie zamieszkuje bardzo duża liczba dusz. Dla wielu z tych dusz jest to ostatnia szansa, żeby weszły na drogę rozwoju ewolucji. Dla wielu z nich będzie niezrozumiała udzielana przez nas Nauka. Jednak sprawa nie jest nawet w osiągnięciu Boskiej mądrości poprzez zewnętrzną świadomość, sprawa jest w naśladowaniu wewnętrznego prawa czystości i sprawiedliwości.

Brud może lepić waszą duszę, i na zewnątrz wyglądacie na nie nadających się do ewolucji. Jednak Rada Karmiczna patrzy z głębi waszej duszy i może pod każdą warstwą brudu i niedoskonałości widzieć złote światło, którego nie można ukryć przed doświadczonym spojrzeniem mędrców.

Wydaje się wam że pewien człowiek nie nadaje się do dalszej ewolucji, ponieważ jest on brudny, nieogarnięty i nie pasuje do waszego życia. Lecz jego dusza jest gotowa do dalszej ewolucji. Inny człowiek posiada wszystkie ludzkie godności i znaki odróżnienia, jest on otoczony szacunkiem, sławą, zwolennikami, lecz nie jest on gotowy do dalszej ewolucji. Ponieważ jego dusza zatonęła w grzechach. Możnowładztwo świata i ubodzy świata. Wśród tych i wśród drugich są tacy którzy będą kontynuować ewolucję, są też tacy którzy nie będą jej kontynuować.

Nie ma określonej oznaki, która powie zewnętrznej świadomości kto jest gotowy a kto nie jest gotowy. Ani narodowość, ani rasa, ani wiara, ani stan społeczny, ani wiek – nic nie może posłużyć wam jako oznaka zdolności do kontynuacji ewolucji lub braku takiej zdolności.

Nie ma takiej oznaki, która by odpowiadała człowieczemu poziomowi świadomości. Jednak dla Boga pod wszystkimi ludzkimi niedoskonałościami i wadami odkryje się nieśmiertelny duch u jednych i smród i rozkład u innych.

Dlatego czas w którym żyjecie jest bardzo trudny. Wszystko jest zmieszane i jest niebywale trudne dokonać odróżnienia i określić kto przedstawia cenne ziarenko, a kto – chwast.

Dlatego w waszym czasie jest tak dużo pokus i tak dużo wszystkiego co nie odpowiada Boskim wzorcom.

Jeśli dusza zdolna jest do dalszej ewolucji, to żadne pokusy zewnętrznego świata nie będą mogły zmienić Drodze tej duszy.

A dusze które nie są gotowe, jest dla nich szansa zrezygnować z otaczających pokus i podążać za sprawiedliwością.

Nie wolno mówić że Bóg jest niesprawiedliwy. Każdy sam dokonuje wyboru. I każdy na poziomie podświadomym poinformowany jest o tym wyborze którego dokonał.

Sami sądzicie siebie, i sami dokonujecie wyboru. Bóg wam nie przeszkadza. Ja razem ze wszystkimi Wywyższonymi Nauczycielami mam możliwość tylko udzielać tych wskazówek, a są one dla tych którzy są gotowi je usłyszeć.

JAM JEST Babaji. Om.

 

* Szri Cheirakchan Wale Baba (Babaji) – wielki duchowy nauczyciel, 1970-1984r w Indii, w nizinach Himalajach, w rejonie Kumaon – miejsce urodzenia i przebywania wielu wielkich hinduskich świętych. Zjawił się w jaskini w okolicy wioski Cheirakchan w ciele młodego człowieka, On spędził wszystkie 14 lat swojego postoju na ziemi, poświęcając je służeniu ludziom w szramie.