Całe ludzkie społeczeństwo weszło do stadium zbiorowego wtajemniczenia

Ukochany Lanto

30 czerwca  2009 roku

 

JAM JEST Lanto przyszedł do was tego dnia. Celem mego dzisiejszego przyjścia jest danie wam pouczenia, które, żywię nadzieję, stanie się dla was pożyteczne w codziennym życiu.

Obecnie zmeniły się cykle kosmiczne, więc od was wymagane są inne wartości i zdolności, zupełnie odmienne od tych, którymi ludzkość dysponowała w przeszłych wiekach. W przyszłości mądry rozwój ludzkości nie jest możliwy bez tych nowych cech i zdolności.

 

Powinniście to już odczuć po sobie. Uprzedzaliśmy was o tym, że wibracje planety Ziemia przenoszą się na nowy poziom*. A żeby mogliście dostosować się do tych wibracji, należy zmienić wasz system postrzegania świata. Ten proces jest bardzo skomplikowany i pracochłonny. Należy wam zmienić wasz stosunek do wszystkiego oraz należy zreorganizować cały układ wzajemnych stosunków istniejący w waszym społeczeństwie.

Nie jest to moja inicjatywa ani tym bardziej naszego posłannika, to jest to, co koniecznie musi wydarzyć się, ponieważ bez tego nie jest możliwe dalsze istnienie ludzkości.

 

Całość ludzkości musi przejść na nowy typ zachowań. Te zachowania mają nabyć charakter przybliżony do relacji, które królują wśród nas – Wyższych Władców. Dlaczego wy nie możecie naśladować nasz przykład i porzucić wasze dotychczasowe niskojakościowe zachowania i zaśtąpić wasz indywidualizm wsółpracą, zagarnianie sobie – dzieleniem się swym dorobkiem z całym ludzkim gatunkiem.

 

Zrozumcie, że nadszedł czas, aby zmienić zachowania na takie, które bazują się na przyjaźni, miłości, wzajemnej pomocy i oparciu. Nawet jeśli będziecie starać się zatrzymać utarte stereotypy zachowań, mimo wszystko one odejdą do przeszłości razem z niedoskonołościami właściwymi waszemu społeczeństwu teraz, takimi jak: wojny, terroryzm, epidemie, kryzysy ekonomiczne. Wasze społeczeństwo jest chore, więc należy przejść na nowy poziom świadomości i myślenia w celu kontynuacji ewolucji.

 

Nie na daremnie ostrzegaliśmy was o tym, że na planecie generalnie podnosi się poziom wybracyjny. Musicie dopasować się do tego nowego poziomu wibracji. Wszystko, co nie potrafi dostrajać się i zmieniać – będzie podlegało stopniowemu oczyszczeniu. Wam należy uważnie obserwować siebie i otaczających ludzi. Wydarza się to, co zwykle odbywało się w potajemnych szkołach misteriów podczas wtajemniczenia człowieka.

 

A mianowicie: jego pozostawiano w warunkach, gdzie wibracje były wyższe od zwykłych i dobrze mu znanych. Więc wszystkie ciała – fizycznie i bardzie subtelne ciała człowieka – musiały dostrajać się do nowego poziomu wibracji. Wzrastanie poziomu wibracji wypycha z człowieka te negatywne bloki energetyczne, które zrosły się z osobowością i pokojowo współistnieją z nią przez wiele wcieleń. Przez to człowiek staje się narażony na przeróżne negatywne stany świadomości, wszelkie bóle w ciele fizycznym, które nie można zakwalifikować jako zwykłe zchorzenia. W psychice człowieka zachodzą zmiany, więc staje się nerwowy, niezrównoważony, posępny i wybuchowy. Znajomy obrazek?

 

Lecz to, co odbywało się szkołach misteriów, dotyczyło jednej osoby lub grupy osób. Wasza planeta a zarazem cała ludźkość weszły do stadium zbiorowego wtajemniczenia.

 

Więc wam daje się do zrozumienia, że korytarz kosmicznych możliwości zawęża się. To jest pora, aby dokonać ostatecznego wyboru: albo idziecie drogą ewolucji, albo stajecie się plewami, odchodami. Możecie rzec, że Prawo Kosmiczne jest wobec was bezwzględne. Czyż nie tak właśnie wyście robicie w swoim ogródku? Pielicie chwasty, skoro zagrażają waszym plonom. Obcinacie martwe galęzie na drzewach i rzucacie do ognia.

 

Przychodziliśmy wiernie w ciągu ostatnich tysiącleci przez mnóstwo posłanników i proroków. Stale ostrzegaliśmy was, że należy wyrównać kurs rozwoju waszej cywilizacji.

 

Nie było tak, że choćby raz nie usłyszano naszych ostrzeżeń.

 

Przez to, że dokonujemy naszych przeobrażeń bardzo płynnie, daje to wam możliwość jeszcze raz wszystko rozważyć i pozwolić na rozwój najlepszych z was.

 

Dopóki jest czas, zastanówcie się nad moimi słowami. Rozważcie wszystko. Nie usiłujcie za jednym zamachem wszystko rozwiązać. Do lepszych wyników prowadzą nieduże, lecz stałe wysiłki w należytym kierunku.

 

Stworzona przez was karma przeplotła wasz los z losami bardzo wielu ludzi. Przez to nie możecie wszysko porzucić i ratować swą duszę, uciekając do lasu czy na pustynię. Należy dokładać codzinnych starań do przeobrażenia waszych relacji z krewnymi i współpracownikami. Należy wszystkie zmiany w waszym życiu koordynować z tymi ludźmi, z kim macie najbardziej ciężką karmę.

 

Najcięższą sytuację karmiczną uda się pomyślnie zorganizować, lecz do rozwikłania waszych karmicznych węzłów należy poświęcić całe wasze życie, a może nie jedno.

 

Więc szykujcie się do napiętej pracy nad sobą, ze swoimi wadami i zawsze pamiętajcie, że pomagając komuś w rozwiązaniu jego problemów, tym samym roztrzygacie swoje karmiczne sprawy. Jeśli szczerze cieszycie się z osiągnięć innej osoby, więc zdobywacie cały dorobek tego człowieka.

 

Istnieje wiele sposobów, kiedy można przerobić nawet bardzo dużą karmę w ciągu niewielu lat przez dokonanie słusznych wyborów i przez słuszne podejście do sytuacji, które wam oferuje życie.

 

Udostępniłem wam ważną Wiedzę, która będzie dla was niezastąpiona w tych latach i dniach.

JAM JEST Lanto.

 

* Dyktando "Ważne przesłanie". Obecność Jedynego, 28 grudnia 2007 roku.