Teraz jest bardzo wąski odcinek na drodze ewolucji

Gautama Budda

1 stycznia 2009 r.

 

JAM JEST Gautama Budda.

 

Przybyłem w tym dniu gdy przyjęte jest obchodzić początek nowego roku.

 

Stało się tradycja dla mnie przychodzić w tym dniu.

 

Cóż, zaczynam więc.

 

Zapewne obserwujecie jak zaczyna się każdy nowy rok na Ziemi? Przez całą marność która was otacza można zauważyć tylko to najogólniejsze co zachodzi.  Wydaje się że ludzie  z przyzwyczajenia coś robią, lecz dzieła te nie przynoszą poprzedniego znaczenia, satysfakcji, radości.

 

Wszystko porusza się siłą bezwładności. Następuje jednak moment gdy stare myślenie, stary obraz życia wyczerpują swój pęd ruchu. Wtedy świat ze zdziwieniem zauważy że rozpoczęło się coś nowego.

 

Teraz, jest jak najbardziej moment w którym nowa świadomość i nowe myślenie jak i nowy obraz życia powinny się narodzić. Będzie się to na początku wydawało bardzo niezwykłe i obce. Przejdzie jakiś czas i cechy nowego czasu będą coraz bardziej opanowywać świadomość ludzi.

 

Trudno jest wam teraz w to uwierzyć, lecz tak będzie.

 

Nie może tak nie być. Najważniejsze co powinno się pojawić to świadomość komuny, lecz nie taka świadomość komuny kiedy każdy stara się przeżyć kosztem innych a taka świadomość komuny gdy każdy stara się pomóc wszystkim. To jest to do czego powinniście podążać. Powinniście wychować w sobie kiełek nowej świadomości. Powinniście wychować w sobie poczucie jedności z całym życiem. Was, którzy jesteście w stanie osiągnąć nową świadomość już teraz jest niewielu. Dlatego powinniście zjednoczyć swoje wysiłki.

 

To co nowe zawsze powodowało opór i nieakceptację. Waszym zadaniem jest uczynić tak aby to co nowe wpisało się w to co jest istniejące. Żeby doszło stopniowo do zastąpienia starych wzorców nowymi.

 

Wtedy będziemy mogli uniknąć bardziej radykalnej drogi.

 

Im więcej ludzi w swoich sercach odnajdzie kiełki nowej świadomości tym prościej będzie całej ludzkości wejść na nowy poziom.

 

Nie zdradzę żadnej tajemnicy jeśli powiem że istnieje zbiorowa nieświadomość całej ludzkości. I wtedy gdy do tej nieświadomości nagromadzi się określony pęd agresji, strachu, chęci życia kosztem innych, wtedy zachodzą wojny i zniszczenia.

 

Obecnie nastał czas gdy w zbiorowej nieświadomości ludzkości zachodzi nagromadzenie energii pozytywnej, nakierowanej na Dobro, Miłość.

 

Wcześniej czy później to co przeważy na planie subtelnym zacznie ustalać się na planie fizycznym.

 

Obecnie na planie fizycznym realizuje się wasz stan świadomości sprzed dwunastu lat . Zbieracie plon swoich przeszłych błędów i zakłamań.

 

Teraz czas płynie w sposób przyspieszony. To co wytwarzacie w swojej świadomości teraz, ustala się na planie fizycznym w ciągu siedmiu lat. Dlatego powinniście trzymać swoją świadomość na maksymalnie możliwym dostępnym dla was poziomie.

 

Są ludzie którzy oddali siebie do dyspozycji przeciwnych nam sił. Nie posiadają oni swojego źródła Boskiej energii wewnątrz siebie. Dlatego podstawowym ich zadaniem będzie pobrać waszą energię. Rozpoznacie tych ludzi po owocach jakie ich otaczają na planie fizycznym. Nie patrząc na złudną różnorodność, wokół nich panuje duchowa pustka.

 

Dlatego powinniście być bardzo uważni i nie marnować drogocennej Boskiej energii, której i tak brakuje na planecie, w tych pustynnych miejscach.

 

Pamiętajcie, gdy nakierowana jest wasza uwaga  – wtedy płynie energia. Dlatego próbujcie nakierowywać energię do kultywowania prawidłowych wzorców w waszym świecie. Owoce tego na pewno przejawią sie na planie fizycznym planety Ziemi.

 

Powinniście kontrolować każdy erg [1] Boskiej energii. Dlatego na pierwszym planie staje się wyciągnięcie z waszej świadomości oraz z otaczającej was sytuacji dowolnych nieboskich przejawów. Mogą to być obrazy, filmy, gry, muzyka zawierające nieprawidłowe, nieboskie wibracje. W waszych życiach, w urzędach które odwiedzacie, w przedszkolach, w szkołach, w urzędach zdrowia jest również wiele stereotypów, których istnienie bazuje na ludzkim strachu i ignorancji.

 

Zniszczcie idolów strachu, ignorancji i przesądy w waszych umysłach i sercach a planeta oczyści się od niepoprawnych wzorców.

 

Nastał czas gdy powinniście nauczyć się odróżniać wibracje we wszystkim co was otacza. Spróbujcie zaufać swojemu sercu i ze zdziwieniem stwierdzicie że wasze serce zawsze daje wam wskazówki. I wskazówki te poprawniej  niż cokolwiek innego kierują was w życiu.

 

Nie należy kierować się radami udzielanymi przez otaczających was ludzi. Nastał czas gdy odpowiedzi na wszystkie pytania możecie dostać wewnątrz siebie samego.

 

Rok ten jest decydujący i przełomowy. Od tego jaka liczba ludzi i w jakim stopniu będzie mogła zmienić swoją świadomość, wznieść się ponad stereotypy, ustalone w społeczności, zależy to jak będzie skierowana ewolucja planety w następnym roku. Wzywamy was szczególnie do uwagi jak zużywacie Boską energię. Ten niepewny bilans który utrzymujemy z takim trudem, może zostać naruszony z powodu waszych nieuważnych działań.

 

Czasami lepiej nic nie robić, niż zatrważać plan astralny niepoprawnymi myślokształtami Ponieważ niższe warstwy planu astralnego są bardzo silnie związane z planem fizycznym planety Ziemi i nagromadzenie nieprawidłowych wzorców może nastąpić dosłownie jutro.

 

Jest w tym pewna trudność. Doskonałe wzorce z wyższych oktaw są utrwalane na planie fizycznym znacznie dłużej niż niedoskonałe wzorce z planu astralnego.

 

Świat subtelny żyje swoimi prawami. Nie jest rozsądnie kilofem i łopatą mieszać w różnych warstwach świata subtelnego. Trzeba to wiedzieć. Należy być ostrożnym.

 

Nigdy ignorancja nie prowadziła do czegoś dobrego. Dzikus za komputerem wcale nie jest lepszy niż dzikus z dżungli. Im większe możliwości wpadają do rąk ignorantom, tym gorsze skutki mogą nastąpić.

 

Dlatego uczymy was ostrożności, czułości, odróżniania. Teraz jest bardzo wąski odcinek na drodze ewolucji. Należy go przejść z największą ostrożnością.

 

Pamiętajcie że każde wasze słowo i myśl potrząsają przestrzenią planety Ziemi.

 

JAM JEST Gautama Budda, przebywającym w świecie JAM JEST.

[1] jednostka energii