Jesteście w stanie zrobić znacznie więcej niż robicie.

Wywyższony Nauczyciel Iłarion

22 grudnia 2008 roku


JAM JEST Iłarion, przybyłem znów do was by udzielić wskazówek dnia.

Przybyłem po to by udzielić niewielkiej Nauki, a będzie ona związana z tym jak powinniście odnosić się do wszystkiego co się dzieje wokół was, do wszystkiego co was otacza. Bowiem, zapewne zauważyliście iż wokół was zachodzą zmiany i staje się to oczywiste dla coraz większej ilości ludzi, a przy tym powstaje pytanie jak to wszystko odbierać i jak się do tego ustosunkować.

Zauważacie iż zachodzące zmiany dotyczą wszystkiego dookoła: waszych bliskich, znajomych, sytuacji na Ziemi, klimatu. A ponieważ staje się to coraz bardziej oczywiste to wielu ludzi boi się zachodzących zmian i spodziewają się końca świata, nadchodzącego kataklizmu albo jeszcze czegoś innego strasznego i niechybnego.

Podświadomie ludzkość uświadamia sobie że nagromadzono ogromną negatywną kolektywną karmę całej ludzkości zamieszkującej planete Ziemi. Także podświadomie ludzkość spodziewa się że karma ta powinna zostać odpracowana takim czy innym sposobem. Mogę was zapewnić iż karma zwisająca nad ludzkością planety Ziemia jest ogromna i nigdy podczas całej historii rozwoju ludzkości karma ta nie była tak ciężka.

To moje stwierdzenie może więcej was przestraszyć lub zrobić ostrożnymi. Powinienem jednak zapewnić was z całą swoją odpowiedzialnością, iż w sytuacji zaistniałej na planecie Ziemia ściągnięto bardzo dużo istot wysokorozwiniętych z całego wszechświata. Zbiorowo, wiele rozumnych istot próbuje nakierować sytuację na planecie na bardziej pozytywne tory, i byłoby idealnie gdyby udało się przejść wąski odcinek drogi z minimalną ilością ludzkich ofiar i strat.

Sytuacja komplikuje się ponieważ większość ludzkości, tak jak i wcześniej, nie słyszy naszych ostrzeżeń i nie reaguje na nasze prośby. Możemy do określonego stopnia równoważyć sytuację na planecie, lecz do tego żeby wszystko zostało pozytywnie rozwiązane, potrzebny jest wasz udział, potrzebna jest zmiana świadomości wielkiej liczby ludzkich jednostek znajdujących się we wcieleniu na planecie Ziemi.

Kierujemy nasz wysiłek głównie na drogę pozwalającą wam uświadomić sobie zachodzące procesy. Nie ukrywamy iż sytuacja ta nie została rozwiązana pomyślnie do tej pory. Dlatego nawołujemy was wszystkich, którzy możecie nas usłyszeć do bardziej zdecydowanych kroków i działań na planie fizycznym. Nie oznacza to że powinniście się modlić 24 godziny na dobę. Oznacza to że powinniście sami uświadamiać sobie w pełnym stopniu działanie Prawa Karmy [1] i doprowadzić tą wiedzę do możliwie największej liczby tych którzy są zdolni ją pojąć.

Karma nie zawsze związana jest z dokonaniem konkretnego działania na planie fizycznym. Większa część karmy, szczególnie w obecnych czasach, tworzona jest przez myśli i uczucia.

Stwarzacie karmę nawet wtedy gdy spicie. Jeśli przed snem nie nastawiliście siebie na wysoki poziom, możecie znaleźć się w nienajlepszej warstwie świata subtelnego i tam wytworzycie swoją karmę.

Dlatego na pierwszym miejscu staje pytanie o to jak powinniście ciągle obserwować swoje myśli i uczucia. Jeśli wasze myśli są czyste to i działania które będziecie wykonywać na planie fizycznym także będą znajdować się w zgodzie z Boskim Prawem.

Rozważmy teraz typowy przykład z waszego życia. Powstaje w was pragnienie dostania czegoś. Nieważne co: zapanować nad obiektem waszego marzenia, posiądź większą sumę pieniędzy, zdobyć władzę, chwałę... Wiele pokus istnieje w waszym świecie. Jak tylko dowolne pragnienie lub marzenie zamiesza w was, natychmiast wasz cielesny umysł zaczyna poszukiwać drogi i sposobu dostania tego co chcecie. Dostajecie potwierdzenie które chcecie dostać. Przestrzeń posłusznie odreagowuje na wasze intencje, na wasz stan wewnętrzny, i słyszycie to co chcecie usłyszeć, widzicie to co chcecie zobaczyć. Wtedy żadne nasze dowody oraz dowody ludzi znajdujących się w harmonii z nami, nie mają na was najmniejszego wpływu.

W ten sposób poddajecie się iluzji i podążacie za tą iluzją. Jednak zawsze istnieje początkowy moment powstania waszego pragnienia. I gdy pragnienie to się dopiero pojawia, możecie je kontrolować ponieważ jesteście silniejsi od niego. Gdy jednak poddacie się temu pragnieniu, strumień Boskiej energii którą sami kierujecie na nie, zaczyna wzmacniać umacniać wasze pragnienia. Wtedy nakierowujecie przechodzącą przez was Boską energię niezgodnie z Boskim prawem, tworząc coraz większą karmę. Karma ta zaślepia wam oczy, wasze pragnienie staje się coraz mocniejsze i wtedy to nie wy kierujecie swoim pragnieniem i myślą, lecz monstrum jakie sami stworzyliście panuje nad wami i zaczyna wykorzystywać was do swoich interesów.

Większość ludzi niestety nie zdaje sobie sprawy co się wydarza i nie może odczuć chwili w której rodzi się niepoprawne dążenie i pragnienie.

Do tego żebyście mogli kontrolować siebie, wymagana jest ogromna wewnętrzna dyscyplina oraz umiejętność podporządkowania swoich interesów interesom Wywyższonych Nauczycieli, interesom Wspólnego Dobra.

To jest to czego przychodzimy was nauczać. Jest to Nauka której ciągle wam udzielamy.

Gdy tylko osiągniecie określony stopień w szkoleniu, zaczynacie pojmować mechanizm przełączania Boskiej energii i sami potraficie wychwycić negatywne wewnętrzne stany świadomości i pokonać je. Po jeszcze jakimś czasie możecie zauważać jak te stany negatywne powstają u innych ludzi.

Dlatego możecie szkolić bliskich wam ludzi żeby robili to samo. Możecie opowiadać swoim dzieciom i wnukom jak działa Prawo Karmy, i w ten sposób zapobierzecie wytwarzaniu nowej karmy oraz poprzez nauczenie ich podejmowania poprawnych wyborów w trudnych sytuacjach będą odpracowywać wytworzoną wcześniej karmę.

Jesteście w stanie zrobić znacznie więcej niż robicie. Spodziewamy się od was iż staniecie się żywym przykładem w życiu. Zacznijcie proces zmian od samego siebie. Wszystkie narzędzia już wam dano. To co wy możecie uczynić dla ludzkości planety Ziemi my z naszego stanu wywyższonego nie możemy uczynić

Nie żałujcie swojego wysiłku i stosujcie udzielaną wam Naukę w praktyce na co dzień i na zawsze.

JAM JEST Iłarion.

[1] Zobacz książkę «Wywyższonych Nauczycieli o karmie» w języku rosyjskim.