Nauka o odróżnianiu

Gautama Budda

9 stycznia 2008 roku

JAM JEST Gautama Budda, przybyłem do was w tym dniu.

Celem mojego dzisiejszego przyjścia jest udzielenie niewielkiej Nauki. Jak zawsze sami zadecydujecie jak wykorzystać to co dostajecie ze świata duchowego.

Wybór jest zawsze wasz, lecz czas dokonania wyboru jest ograniczony.

Tzn. możecie eksperymentować w materii oraz robić wszelkie rzeczy w różnych kierunkach, tak długo aż kosmiczna możliwość zostanie wyczerpana.

A teraz przejdę do tego po co przybyłem. A więc, wszyscy wcześniej czy później zaczynacie zadawać sobie pytania o sens waszego istnienia. I gdy eksperymenty dokonywane przez was w świecie materialnym nie są już ciekawe dla waszej świadomości, podążacie poza granice tego co jest już wam znane i zaczynacie eksperymentować w świecie nieznanym.

W waszym świecie fizycznym jest wiele możliwości do eksperymentowania, lecz wielu z was zaczyna eksperymentować ze światem subtelnym. Gdy przejawicie zainteresowanie światem subtelnym, zaczyna się on odkrywać przed wami w takim czy w innym stopniu.

Lecz czekają tu na was różne niebezpieczeństwa na drodze. Sprawa w tym iż wszystko na świecie subtelnym, dokładnie tak jak na świecie fizycznym, podporządkowuje się prawu jednakowości. Gdy staracie się o kontakt w świecie subtelnym, lecz wasze intencje nie są czyste, to raczej nawiązujecie kontakt z tymi przedstawicielami świata subtelnego, dokładniej planu astralnego, którzy tam zamieszkują siłą tego iż nie chcą podporządkować się Prawu istniejącemu w tym wszechświecie.

Świat astralny różni się zbyt dużo wibracjami od waszego świata fizycznego, a gęste warstwy świata astralnego są zamieszkane przez istoty które nie chcą podporządkować się Boskiemu Prawu i nie chcą podążać drogą rozwoju ewolucyjnego.

Dlatego, gdy nawiązujecie kontakt z podobnymi istotami to nie awansujecie w swoim rozwoju duchowym lecz nawet na odwrót, możecie wpaść pod wpływ istot które będą eksploatować wasz strumień życiowy do swoich celów.

Ogromna część ludzi psychicznie chorych jest opanowana/omotana przez podobne istoty. Niektórym z nich wydaje się iż kontaktują się z Wywyższonymi Nauczycielami, mogą nawet odbierać przesłania i widzieć w swoich wizjach wywyższonych nauczycieli. Będzie to jednak tylko kontakt z mieszkańcami planu astralnego i z istotami które się tam znajdują.

Żeby uniknąć podobnego niebezpieczeństwa powinniście poważnie zastanowić się nad tym, czemu jest wam potrzebny kontakt ze światem subtelnym. Jeżeli u was jest obecna chęć odbierania przesłań lub obcowania z kimś z planu subtelnego, to jesteście skazani na wstąpienie w kontakt z istotami które pragną połączyć się z kimś wcielonym na Ziemi.

Dlatego wielokrotnie udzielaliśmy nauki o uważaniu podczas realizacji kontaktów ze światem subtelnym. Powinniście by ć absolutnie czyści w swoim myślach, powinniście osiągnąć pewną czystość swoich czterech niższych ciał, powinniście pragnąć tylko jednego – Służyć ludzkości, wszystkim żywym istotom.

Gdy wasze intencje są czyste i pragnienia oczyszczone, wcześniej czy później zrealizujecie kontakt z Wywyższonymi Nauczycielami. Niech jednak odbędzie się to możliwie później, ponieważ zanim zwrócicie się do kogoś kto jest poza wami, jest wam potrzebny kontakt z waszym wewnętrznym Nauczycielem, waszym Wyższym Ja.[1]

A więc, kiedyś, podczas mojego wcielenia na Ziemi nikt nie ryzykował nawiązywania kontaktu ze światem subtelnym nie posiadając wcielonego Nauczyciela obok siebie. Wielu podążających błąkało się po świecie w poszukiwaniu Nauczyciela który przyjąłby ich na szkolenia. Byli oni gotowi robić najcięższą pracę i latami służyć swojemu Nauczycielowi z nadzieją iż nastąpi chwila gdy ich Nauczyciel zwróci na nich uwagę i udzieli im drogocennej nauki.

Dziś, jest wam znacznie trudniej, ponieważ całe pole informacyjne zajęte jest różnymi naukami, sektami i grupami które czegoś szkolą i prowadzą dokądś swoich naśladowców.

Dlatego w czasach w których żyjecie, wymagana jest od was podwójna i potrójna uważność. Więc zanim wystawicie swoje naczynie, swoją świadomość, na otrzymanie wiedzy i energii, które są udzielane w waszym świecie przez nie za bardzo czystych ludzi, powinniście uważnie rozważyć wszystko i dopiero potem podjąć decyzję by zrozumieć sens nauki której wam udzielają.

Wykorzystując sprytnie powód, iż obecne czasy są inne, na każdym rogu mówią wam iż Nauka udzielana przez Wywyższonych Nauczycieli jest przestarzała, iż relacje guru-uczeń oraz Droga Oświeceń nie są obecnie aktualne. Proponują wam w zmiana lub zamianę Nauki, której udzielaliśmy ludzkości w ciągu dziesiątek i setek lat, wątpliwymi naukami w pięknych współczesnych opakowaniach.

Cóż, macie możliwość wyboru. Każdy z was w ostateczności dostaje to do czego dąży.

Nasza praca to kontynuować udzielanie Nauki tym którzy mają chęć naśladować drogę rozwoju ewolucyjnego, pierwotnie/(od początku) zaplanowaną dla ludzkości planety Ziemia. My wzorujemy swój kurs na Wielkim Centralnym Słońcu. Nie możemy podjąć ani jednej poważnej decyzji bez zgody Wielkiego Centralnego Słońca, któremu podporządkowuje się nasza Hierarchia.

Komu podporządkowuje się istota udzielająca przesłania poprzez was lub poprzez waszych znajomych? Zastanówcie się na tym, zanim przystąpicie do napełniania swojej świadomości czytaniem masy niepotrzebnych przesłań i wiadomości ze świata subtelnego.

Opierajcie się na Nauce o odróżnianiu, której udzielaliśmy w naszych przesłaniach. Siedem razy odmierzcie zanim przetniecie połączenie z Nauczycielami Wielkiego Białego Bractwa i nakierujeciesię się do otrzymania przesłań od istot które nazywają siebie naszymi lub całkiem nieznanymi imionami.

Przybyłem dziś udzielić wam ważnej Nauki o odróżnieniu. Mam nadzieje iż dla wielu ludzi którzy czytają nasze przesłania to moje pouczenie/wskazówka będzie pożyteczne i na czasie.

Jak zawsze żal mi jest żegnać się.

JAM JEST Gautama Budda.

[1] We wrześniu, roku 2006 w Ałtaju odbyło się seminarium „Droga Wewnętrzna: połączenie z Wyższym Ja; metodę medytacji; wewnętrzne połączenie z Nauczycielem”. Materiały z tego seminarium będą opublikowane (po rosyjsku) w książce „Wewnętrzną Drogą”.

© Tatiana Mikuszyna, 2008