Nauka o prawidłowym stosunku do udzielanych przez Nauczycieli szkoleń

Nauczyciel Iłarion

2 stycznia 2008 roku

JAM JEST Nauczyciel Iłarion, przybyłem do was poprzez naszego posłannika.

Jak zawsze, chciałbym udzielić wam niedługiej nauki i mam szczerą nadzieję że moje nauka przyda się wam.

Nie potraficie skupić się przez dłuższy czas na przedmiotach, o których was szkolimy. Za wiele jest w waszym życiu rozpraszających czynników. Jednak pierwsza i najważniejsza wasza cecha – to zdolność skupienia się i uwaga na uczonym się przez was przedmiocie. Wtedy gdy zdolni jesteście skupić się na naszym szkoleniu, zaczynacie lepiej przyswajać przedmioty których was uczymy.

Dopóki czytacie nasze przesłania między innymi, dosłownie pomiędzy jedzeniem a oglądaniem telewizji, nie otrzymujecie ani odpowiedniego efektu z naszego szkolenia, ani korzyści dla waszej duszy.

Zastanówcie się, jeżeli zajęci jesteście jakąś bardzo ważną pracą, czy będzie ona skutecznie wykonana jeśli ciągle rozpraszacie się i próbujecie robić dziesięć spraw jednocześnie. Czemu istnieje u was koncepcja że możecie zajmować się pracą duchową pomiędzy innymi pracami, mimochodem, przy okazji?

Dopóki nie wypracujecie w swojej świadomości prawidłowego podejścia do pracy duchowej, nie będziecie mogli osiągnąć znacznych wyników.

Muszę z przykrością zauważyć iż brak uwagi i skupienia stanowi bat waszego czasu. Staracie się opanować jednocześnie rzeczy z różnych planów. Słuchacie radia lub oglądacie telewizję, rozmawiacie przez telefon i próbujecie czytać nasze przesłania.

Do chwili w której nie znajdziecie sił w sobie by odrzucić wszystko i zajmować się tylko odbiorem duchowego pokarmu, czytanie naszych przesłań nie tylko że nie przyniesie wam odpowiedniej korzyści, lecz będzie szkodliwe dla waszego rozwoju.

Wyjaśnię wam dlaczego. Jeżeli zajmujecie się jakąś świecką sprawą, na przykład słuchaniem współczesnej muzyki przez radio lub oglądaniem reklam

 w telewizji, i jednocześnie próbujecie czytać nasze przesłanie, to cała energia którą wkładamy w nasze przesłanie jest nieprawidłowo przez was kwalifikowana. I zamiast żeby wasz rozwój szedł do przodu, cofacie się.

Zrozumcie że rozmawiacie z Bogiem, komunikujecie się z Nauczycielami którzy są znacznie bardziej do przodu niż wy, i znajdują się wyżej na drabinie rozwoju ewolucyjnego. Skąd bierze się u was taki brak szacunku?

Czemu brakuje wam elementarnych zasad zachowania podczas obcowania z nami?

Chciałbym żebyście zaprzestali odbierać udzielaną przez nas Naukę poprzez naszego posłannika jako coś oczywistego samo z siebie, jako coś zwyczajnego.

Do nadania każdego przesłania trudzi się tysiące istot Światła. Tracimy drogocenną Boską energię, zbieramy ją po okruszku i wlewamy ją do naszych przesłań.

Jeśli nie zmienicie swojego konsumenckiego stosunku do udzielanej wam Boskiej łaski, zamkniemy drzwi do naszego audytorium i pozostaniecie na korytarzu, czekając na kolejną Boską możliwość.

Jak szybko ludzkość przyzwyczaja się do wszystkiego. Jest nam bardzo ciężko obserwować jak patrzycie na czytane nasze przesłania jako na jakąś rozrywkę, na przykład oglądanie wideo filmu.

Niektórzy z was wykorzystują nasze przesłania jako przynętę żeby przyciągnąć gapowiczów na swoje spotkania i wykorzystują nasze przesłania jako duchowe żarcie.

Spójrzcie na siebie z boku. Popatrzcie co wyrabiacie.

Obcujecie z Bogiem - miejcie wewnętrzny szacunek i doprowadźcie się do porządku, zanim będziecie obcować z Bogiem.

Owszem, takie zaniedbanie podczas obcowania z Bogiem jest bardzo rozpowszechnione w waszych czasach.

Pierwsze co powinniście zrobić, to wypracować w sobie cechy odpowiedniego szacunku do tego co Boskie.

Powinniście zastanowić się jeszcze nad wieloma waszymi nieprawidłowymi zachowaniami. Powinniście zastanowić się bardzo i wymusić w sobie cechy pokory.

Przestańcie patrzeć na Nauczycieli jako na mleczne krowy. Tak, dbamy o was, szkolimy was, pocieszamy was, uzdrawiamy wasze ciała fizyczne i wasze dusze, lecz czemu patrzycie na to wszystko co od nas dostajecie jako na należące się wam? Czemu zapominacie o wdzięczności?

Musiałem dziś porozmawiać z wami poważnie na ten temat, ponieważ jeżeli nie zmienicie swojego stosunku do obcowania z Nauczycielami i nie możecie pokonać w sobie niektórych negatywnych cech charakteru towarzyszących wam, możecie bardzo mocno zaszkodzić waszej duszy. Pamiętajcie że wtedy gdy otrzymujecie Boską energię, sami ją kierujecie w waszym świecie za pomocą waszych myśli, waszych uczuć, waszych stanów. Kiedy otrzymujecie energię, czytając naszych przesłania i jesteście w nieodpowiednim stanie, możecie niepoprawnie ją wykorzystać, kierując ją na pomnażanie iluzji, i tym samym tworząc karmę.

Na waszym poziomie rozwoju ewolucyjnego powinniście podchodzić bardziej odpowiednio do wykorzystania Boskiej energii.

Przybyłem dziś po to żebyście zastanowili się nad tym czy prawidłowo wykorzystujecie nasze przesłania, informację oraz energię zawartą w nich.

Mam nadzieje że moje dzisiejsze szkolenie będzie wam pożyteczne.

JAM JEST Iłarion.

© Tatiana Mikuszyna, 2008