Im wcześniej zmienicie swoje zachowanie i swoje stare nawyki, tym szybciej cały świat przejdzie do Nowej Epoki

Umiłowany Zaratustra
31 Grudnia 2006

JAM JEST Zaratustra, przybyłem do was w dniu zmiany cyklu rocznego zgodnie z przyjętym przez was sposobem odliczania czasu. W moich czasach, gdy wcielałem się na Ziemi istniały całkiem odmienne sposoby odliczania dni i lat. Lecz nie przeszkadza wam owa zmiana w zaznaczaniu swoich świąt i łączeniu ich z konkretnymi datami.

Wszystko w waszym świecie jest względne i to, co zaledwie kilka tysięcy lat temu wyglądało inaczej, jest obecnie zmienione. Byłoby wspaniale, gdyby ludzka natura zmieniała się tak szybko, jak wszystko pozostałe w waszym świecie. Najwolniej zmienia się właśnie to, co związane jest z ludzką świadomością i odbieraniem otaczającego świata. W moim czasie ludzie również zazdrościli, nienawidzili, przeklinali, wychwalali Boga i potem natychmiast o Nim zapominali.

Dlatego szczerą mamy nadzieję, iż wasz czas zdolny będzie zmienić ludzką naturę i wyprowadzić ludzką świadomość na zasadniczo nowy poziom, poziom świadomości rozumnego człowieka, a nie zwierzęcego człowieka, na jakim dotychczas jest większa część ludzkości. Mimo, że przykro to słyszeć i to akurat pod koniec roku, zaryzykuję jednak przypomnienie wam tego. Trzymanie się tradycji celebrowania waszych świąt, i wasz upór w trzymaniu się tych tradycji zasługuje na znacznie lepsze zastosowanie. Cóż, wciąż jeszcze macie czas na to, by przeciwstawiając się (Boskiemu nurtowi), dalej przejawiać te swoje nawyki. Znacznie lepiej byłoby jednak gdybyście zdołali znaleźć w sobie moc, by odstawić stare stereotypy i spróbowali wsłuchać się w nas, Wywyższonych Nauczycieli.

Mnóstwo tradycji, których święcie się trzymacie, zasługuje na weryfikację. Jest to bardzo istotne, bowiem nowe pokolenie nieświadomie, na poziomie podświadomym wchłania wasz sposób zachowania, wasze tradycje i świętowanie istotnych dat. I po tym wszystkim spodziewacie się, że wasze dzieci będą od was mądrzejsze, lepiej wychowane i bardziej wyrafinowane? Nie, poprzez swoje codzienne działania sami umieszczacie w świadomości waszych dzieci stereotypy i zachowania, których nie mogą się one pozbyć czasami do końca swojego życia.

Zastanówcie się, czy nie łatwiej jest dla was samych zacząć wyzwalać się ze swoich wad, zamiast dalej powielać je w swoich dzieciach, dokładając im swoich własnych wad jako dodatku do problemów karmicznych, z którymi przybywają we wcielenie. Jeśli naprawdę dbacie o swoje dzieci i pragniecie dla nich wszystkiego, co najlepsze, to przyjmijcie jako regułę kontrolowanie swojego zachowania w domu, w pracy, na ulicy. Przyjmijcie jako regułę kontrolowanie nie tylko swojego działania, lecz również swoich myśli i uczuć. Bowiem gdy wasze zachowanie osiągnie Boskie cechy, wasze dzieci będą naprawdę mogły dużo się od was nauczyć i odwdzięczą się wam stokrotnie w czasie, gdy nie będziecie już mogli się nimi opiekować, lecz będziecie potrzebowali ich troski i opieki.

Nakładacie na swoje dzieci prawidłowe i nieprawidłowe wzorce zachowania od samego początku ich życia, a nawet przed ich narodzeniem, kiedy to ze zdziwieniem stwierdzacie że będziecie mieć dziecko.

Dziś jest właśnie dzień, który daje wam możliwość rozstania się ze starym i przyjęcia nowego zachowania. Spróbujcie życzyć sobie w nowym roku, by zmienić się na tyle, by wasze zachowanie odpowiadało najlepszym Boskim wzorcom, do których może wywyższyć się wasza świadomość.

Spróbujcie zacząć nowe życie i zobaczycie, jak trudno jest to uczynić. Nie chodzi tylko o podjęcie decyzji ale o zastosowanie jej w życiu, choćby przez kilka dni nowego roku.

Dość wymęczyłem was moimi rozmyślaniami o własnym wychowaniu. Lecz im wcześniej pomyślicie o tym, co możecie zmienić w sobie, w swoim zachowaniu, tym szybciej będą mogli zmienić się wasi bliscy, wszyscy, z którymi obcujecie. Nie próbujcie zmienić swojego otoczenia, ale spróbujcie zmienić siebie, a wasze otoczenie będzie zmuszone dostroić się do przyjętego przez was nowego typu zachowania.

Kiedyś ktoś musi zacząć. I stopniowo zaniknie moda na oglądanie TV, spędzanie wieczoru z butelką wina i papierosem. Znikną nieprawidłowe wzorce, a w ich miejsce pojawią się nowe wzorce zachowania. Wy sami ustalacie porządek w waszym życiu. Czasami trzeba zacząć zmieniać swoje życie zgodnie z wymaganiami czasu.

Spróbujcie i stwierdzicie, iż wasze samopoczucie zmieni się, bowiem wasze zachowanie będzie odpowiadało wymaganiom czasu i nowych wibracji, jakie pojawiły się na Ziemi. Cykle się zmieniły i czas dalej jest przyspieszany. Dlatego właśnie im szybciej zmienicie swoje zachowanie i swoje wczorajsze nawyki, tym szybciej cały świat przejdzie do Nowej Epoki.

Nie trzeba wam posądzać nikogo i pouczać kogokolwiek, jak powinien się zachowywać. Potrzeba wam po prostu zmienić własne stereotypy zachowania i poprzez swój przykład pokazać innym, jak można to uczynić.

Nastał czas, byście dokonali rewolucji w swojej świadomości. Zmiany w stereotypach zachowania, które nastąpią w najbliższym czasie, zaledwie po kilku latach przestaną zadziwiać ludzi, ponieważ w nowym czasie pojawią się nowe porządki działania, podchodzenia do relacji rodzinnych i całego sposobu życia rodzinnego.

Nowa rodzina będzie opierała się na Boskich zasadach, nie na zasadach modlitewnego czuwania i nieskończonego zamęczania siebie. Nowy czas będzie wyróżniał się wprowadzeniem Boskich zasad zachowania w życiu każdego członka rodziny. Ze zdziwieniem stwierdzicie, że wasze relacje z innymi ludźmi niewiele będą się różnić od relacji przyjętych w waszej rodzinie. Bowiem wszyscy jesteście spokrewnieni, należycie do jednej wielkiej ludzkiej rodziny, której domem jest cała kula ziemska. Dokładnie tak, jak dzielicie ludzką społeczność na rodziny i potem ze zdziwieniem stwierdzacie, że znajdujecie się w obrębie jeszcze większej rodziny, tak samo ze zdziwieniem stwierdzicie, że nie istnieją żadne sprzeczności pomiędzy różnymi narodami i nacjami, zamieszkującymi poszczególne kraje. Oraz że różnice pomiędzy nacjami nie są większe niż różnice pomiędzy wami i waszymi dalekimi krewnymi, mieszkającymi tysiące kilometrów od was.

Zgadzam się, że wszystko ma swój czas i wszystko, o czym dziś mówiliśmy, nie nastąpi (już) w następnym roku. Lecz któregoś roku następnego tysiąclecia to się może (dokładnie tak)potoczyć.

W każdym razie ja utrzymuję ten pozytywny obraz w swojej świadomości i zalecam was do utrzymywania w swojej świadomości jak najwięcej pozytywnych obrazów, szczególnie podczas masowych świąt. Ktoś powinien podtrzymywać bilans (energetyczny) w czasie, gdy wielu ludzi jeszcze nie opanowało w swojej świadomości elementarnych norm Boskiego zachowania.

JAM JEST Zaratustra, z życzeniami sukcesów w Nowym Roku!

© Tatiana Mikuszyna

www.sirius-pl.iskri.net