Skupmy się razem nad wykonaniem naszych zadań

Pan Lanto
30 grudnia 2006

JAM JEST Lanto, przyszedłem do was w tym dniu poprzez naszego posłannika, żeby zatwierdzić po raz kolejny w waszej świadomości te punkty z naszej Nauki, które są wam potrzebne.

Jak zawsze przyszedłem z radości i uczuciem głębokiej Miłości, którą odczuwam do ludzi z Ziemi, znajdujących się obecnie we wcieleniu. Wam jak nigdy dotąd odkrywa się wiele tajemnic, ponieważ wasza świadomość jest zdolna ogarnąć wiele z tego, co wcześniej było niemożliwe do powiedzenia w starożytnych czasach. Czy wiecie dlaczego? Ponieważ wam niesamowicie się udało. Wasz rozwój przyspieszył się do prawie granicznej prędkości i przez zmianę waszej świadomości są pod wrażeniem nawet te ewolucje które nie mają bezpośredniego stosunku do ewolucji na planecie Ziemia.

Obecnie planeta Ziemia znajduje się w centrum kosmicznej uwagi. Jeśli przetłumaczymy to na wasz ziemski język – z Ziemi są otrzymywane ciągle reportaże i aniołowie roznoszą na swoich skrzydłach wszystkie radosne wieści dotyczące planety Ziemi nawet do najbardziej oddalonych zakątków wszechświata. Wam się wydaje że przyszedłem specjalnie podnieść was na duchu i dlatego mówię takie rzeczy. Lecz w danym przypadku nie chodzi o żadne specjalne chwalenie bowiem każdy czas posiada swoje prawa i prawo waszego czasu pozwala by wszystkie te zmiany wykonywać w maksymalnie krótkich terminach i możliwie najefektywniej.

Wydaje się wam, że sytuacja pozostała sobie taka jaka była i nic w waszym otoczeniu nie zmienia się lub zmienia się zbyt wolno. Myślicie kategoriami dzisiejszego dnia. Lecz gdybyście mogli powrócić w swojej świadomości dziesięć-dwadzieścia lat wstecz, wtedy zdziwilibyście się, wydawałoby się wam że wszystko wokół was śpi i posuwa się w spowolnionym tempie. Nie, przyspieszenie jest imponujące i rozwój ludzkiej świadomości przyciąga zwiększoną uwagę rożnych światów. Nam ziemskim Nauczycielom dodaje to masę dodatkowych obowiązków, bowiem na nas spoczywają obowiązki związane z koordynacją różnych misji pomocy, skierowanych na Ziemię. Dlatego wszystkie nasze wysiłki są obecnie złączone w jednym zadaniu – pomóc ludzkości pokonać punkt krytyczny swojego rozwoju, możliwie najspokojniej.

Wiecie że gdy samochód porusza się ze zwiększoną prędkością, sytuacja na drogach które normalnie nie są niebezpieczne, w tym przypadku mogą stać się miejscami o podwyższonym niebezpieczeństwie. Każdy kamień na drodze może spowodować katastrofalne skutki. Dlatego, skupieni jesteśmy na drodze i wszyscy kładziemy wysiłki by uniknąć wszelkich niepomyślnych sytuacji i przejawów.

Jak możecie pomóc nam w tej sytuacji?

Rzeczywiście możecie nam pomóc i chętnie skorzystamy z waszej pomocy, gdy jest okazana w odpowiednim czasie.

A więc, co należy podjąć żeby ulżyć sytuacji i uniknąć niepożytecznego rozwoju wydarzeń? Zalecenia tu są dokładnie takie, jakie podczas znajdowania się za kierownicą środku transportu w niesprzyjających warunkach klimatycznych i poruszacie się ze zwiększoną prędkością. Od was wymaga się uwagi, skupienia i spokoju. Nie powinniście zaprzątać swojej uwagi niczym co nie jest bezpośrednio związane z celem waszego ruchu. Powinniście być maksymalnie skupieni na drogę i na to co dzieje się na drodze. Śledzić uważnie wszystko i nie pozwalać w swoim umyśle rozpraszać się na boki. Bowiem wasz umysł jest bardzo ruchliwy i czasami odprowadza was w taki parów, że możecie zapomnieć o wszystkim, nawet o tym że poruszacie się niebezpieczną drogą z podwyższoną prędkością.

Dlatego utrzymujcie wasze skupienie na ruchu i wszystko to co jest związane z ruchem.

Nie pozwalajcie nikomu żeby was rozpraszał. Dostosowujcie wszystkie okoliczności w waszym życiu do tego by zachować wybraną przez was prędkość ruchu. Możecie spowolnić prędkość swojego ruchu. Lecz zastanówcie się jak bardzo do tyłu pozostaniecie z możliwością ewolucyjną. Coś więcej, możliwość ewolucyjna może przejść koło was a wy nawet jej nie zauważycie.

A więc, powinniście nakierować wszystkie swoje wysiłki, do zachowania danego tempa zmiany waszej świadomości. Wasza koncentracja na drodze pomoże wam w waszym ruchu.

Jeśli użyjemy lubianego przez was porównania do wspinania się na szczyt, to wyobraźcie sobie że znajdujecie się na pionowej skale i przy tym próbujecie słuchać koncertu popularnego muzyka, lub rozmawiać o nieistotnych sprawach przez telefon z waszym przyjacielem. Oczywiście możecie dalej robić wszystkie te ulubione rzeczy w zwyczajnym życiu, lecz każdy poryw wiatru i niepojęte na czas wysiłki przytrzymania za linę mogą doprowadzić do zbyt przykrego wyniku.

Dlatego niechaj razem skupimy się na wykonaniu naszych zadań. Pomożecie nam starając się nie rozpraszać swojej uwagi i nie gapić się na bok, a my ze swojej strony będziemy śledzić tempo zmiany i koordynować wasz rozwój.

Mam nadzieję ze razem zdążymy. Ponieważ po prostu nie może być inaczej.

Zawsze gdy jest mi dawana możliwość powiedzieć wam kilka słów, chcę mi się zatrzymać na najważniejszym, na tym co będzie szczególnie pożyteczne dla was i okaże maksymalną pomoc na waszej Drodze. Dlatego właśnie postanowiłem udzielić wam istotnej rady, która dotyczy zmiany waszej świadomości i związanymi z tym trudnościami. Postarajcie się odbierać wszystko co się wydarza wokół was jako naturalny rozwój wypadków. Nawet gdy wszystkie różne rzeczy z którymi spotykacie się w swoim życiu wyglądają zadziwiająco, postarajcie się nie rozpraszać tymi wydarzeniami. Nie przejawiajcie zbyt wielkiej emocjonalnej reakcji. Ponieważ wszelkie impulsy emocjonalne mogą przeszkodzić wam i spowolnić tempo waszego ruchu. Zwracam szczególną uwagę na stabilność waszych emocji, ponieważ wasza słabość związana jest z tym że wasze ciało emocjonalne nie zawsze jest odpowiednim sposobem oczyszczone i może sobie pozwolić na nieprzewidywalne reakcje.

Postarajcie się zharmonizować swoje emocje. I cokolwiek się wydarzy wokół was w waszym życiu, patrzcie na wszystko nie z pozycji dzisiejszego dnia, lecz z pozycji wieczności. I wtedy jak z lotu ptaka zobaczycie wszystko co powodowało u was zbyt gwałtowne reakcje.

Zmiana dekoracji w waszym życiu po prostu ulegnie przyspieszeniu. Od was wymagana jest zdolność przystosowania się do szybko zmieniających się okoliczności w waszym życiu. Oświecenie które wcześniej przechodziliście w mistycznych szkołach gdzie wymagano od swoich uczniów przygotowania trwającego latami, w obecnych warunkach życia będą odbywały się drogą naturalną w kilka miesięcy a możliwe że nawet w ciągu kilku dni.

Oświecenia stają się szybciej i odbywają się w zwyczajnym życiu. Jest to nowe zmiłowanie i nowa możliwość, która przyszła do nas razem ze zmianą kosmicznego cyklu czasu.

Cieszcie się ponieważ to co wcześnie mogliście osiągnąć w ciągu kilku wcieleń, obecnie z przekonaniem można przejść w jednym życiu. I wielu z was będzie się wydawało, że w ciągu jednego życia przeżywacie wiele żyć. Nie będzie wam trzeba się reinkarnować. Kończy się program na jedno życie i prawie natychmiast rozpoczyna się program życia które mogłoby być kolejne.

Cuda w waszym życiu dopiero się zaczynają. Przyzwyczajajcie się do cudów.

JAM JEST Lanto, z wielkiej Miłości do was.

© Tatiana Mikuszyna

www.sirius-pl.iskri.net