Tylko od was zależy, czy możecie zapewnić waszemu Wyższemu Ja sprzyjające warunki do rozmowy.

Umiłowany Iłarion
16 lipca 2006

JAM JEST Nauczyciel Iłarion, przybyłem do was ze wskazówkami odnośnie pracy wewnętrznej. Bowiem wskazówki, które dostajecie od nas są przeznaczone do przemyślenia w ciszy waszego serca. Działamy poprzez wasze serca, próbujemy poszerzyć waszą świadomość i sprowadzić do niej (z góry) tamte Prawdy, które niewątpliwie sprawdziły się przez wieki. Te Prawdy możecie sprawdzić w swoim sercu.

Wsłuchajcie się w swoje serce. Uchwyćcie chwilę ciszy, gdy jesteście spokojni i wszystko w was jest w stanie doskonałym i harmonijnym. Takie chwile są bardzo rzadkie, lecz zdarzają się w życiu każdego człowieka. Bóg obdarowuje was tymi chwilami wewnętrznej ciszy, żebyście mogli świadomie dążyć do odnowienia tych stanów, kiedy wszystko w was jest w pokoju i w równowadze. Właśnie w takich chwilach najłatwiej jest usłyszeć głos swojego Wyższego Ja. Cichy wewnętrzny głos w ciszy waszego serca. Czasami nawet nie możecie odróżnić tego głosu od wewnętrznych myśli i rozumowań waszego umysłu. Postarajcie się dokonać owego rozróżnienia. Głos ten jest charakterystyczny poprzez wyjątkowy pełen szacunku stosunek do was, jest on bardzo łaskawy i wyróżnia się prostotą, niewyrafinowaniem, szczerością i miłością. Nie można nie odczuć różnicy w porównaniu do codziennych monologów, które prowadzicie w sobie. Potrzebne jest wam wsłuchanie się. Jest to głos waszego Wyższego Ja. Słyszenie tego głosu nie przydarza się wam tak często. Jeśli jednak w swojej zewnętrznej świadomości spodziewacie się usłyszeć ten głos, wtedy zawsze będziecie w stanie wyróżnić ten łaskawy głos z setek i tysięcy innych głosów należących do planu astralnego.

Powinniście nauczyć się orientacji w waszej wewnętrznej przestrzeni. Powinniście dążyć do wewnętrznej ciszy i spokoju, ponieważ w próżności, pośród której żyjecie, nie możecie usłyszeć waszego Wyższego Ja. Słyszenie waszego Wyższego Ja jest potrzebne, ponieważ rad i wiedzy, które otrzymujecie z wewnątrz, nie możecie znaleźć w ani jednej encyklopedii lub książce, nie obejrzycie ich w ani jednym programie telewizyjnym.

Udzielę wam wskazówki, która pomoże wam uchwycić wasz wewnętrzny głos. Wskazówka ta dotyczy zmian w waszym sposobie życia. Powinniście się osamotnić, żeby usłyszeć swoje Wyższe Ja. Ono po prostu nie może dotrzeć do was, gdy jesteście niespokojni z powodu tego wszystkiego, co znajduje się wokół was w świecie fizycznym. Wyobraźcie sobie dziecko, które przyszło na wasz świat, dopiero co urodzone. Dla tego malucha wszystko jest stresem. Wszystko, co znajduje się wokół was w waszym życiu i do czego przywykliście, odbiera ono jako coś groźnego i nieznajomego. Szum samochodów, głośna muzyka, wszelkie dźwięki waszego świata są nietypowe dla duszy, która właśnie co przyszła na świat i wymaga pewnej adaptacji.

Wasze Wyższe Ja podobne jest do dziecka, które poprzez was przychodzi na ten świat. Sytuacja, w której się znajdujecie, czasami jest tak straszna, że Ono natychmiast oddala się z waszego świata, żeby czekać dziesięciolecia na sprzyjającą możliwość przyjścia z powrotem do was w waszej wewnętrznej przestrzeni na rozmowę.

Dlatego, tylko od was zależy, czy możecie zapewnić waszemu Wyższemu Ja sprzyjające warunki do rozmowy. Ten świat fizyczny tak bardzo różni się od świata Boskiego, że nie tylko dla Wyższego Ja ale również dla wszystkich Wywyższonych Istot subtelniejszych planów, przebywanie w waszym świecie jest trudne lub wręcz niemożliwe. Dlatego na początku powinniście stworzyć warunki w waszym świecie, żebyśmy mogli przychodzić do was w gościnę, razem z waszym Wyższym Ja i obcować z wami.

Jest całkiem zrozumiałe, że nie możecie zmienić natychmiast wszystkich okoliczności w swoim życiu, przeprowadzić się w ciche, osamotnione miejsce, pozostawić swoją zwyczajną pracę i rodzinę. Nie, to nie jest wymagane od was, lecz powinniście dążyć do prawidłowych wzorców zachowania, do cichej, czarującej muzyki, do przyjemnego szumu trawy, do ćwierkania ptaków i delikatnego szemrania wody. Gdy dobra muzyka, film, obrazy, dobra jakość wszystkiego, co was otacza, wypełni waszą świadomość i najbliższe wasze otoczenie, wtedy będziecie mogli stopniowo pokonać negatywny wpływ waszego świata i przejść do innego, bardziej subtelnego świata. Wasze przejście do subtelnego świata będzie zapewnione, gdy zdołacie zapewnić jego obecność w waszej zewnętrznej i wewnętrznej przestrzeni. I wtedy będą mogli przychodzić do was w gościnę aniołowie i elementle, i będziecie mogli widzieć je waszymi zwyczajnymi człowieczymi oczyma. Wszystko (to) jest w waszej mocy i wszystko jest osiągalne poprzez zmianę waszej świadomości. Stopniowo, krok po kroku. Lecz wszystkie podejmowane przez was kroki powinny zostać uczynione w prawidłowym kierunku. Na tym polega trudność. Bowiem większość z was już następnego dnia zapomina o wszystkich swoich dobrych zamiarach i planach, które zbudowali w swojej głowie podczas czytania ‘dyktand’ Nauczycieli.

Dlatego najpierw powinniście wypracować w sobie pilność w ważnych dążeniach. Nie pozwalajcie swojemu cielesnemu umysłowi odciągać was i nie poddawajcie się jego namowom, że przed wami jest wystarczająco dużo czasu i możecie sobie pozwolić (na) małe niewinne słabostki, do których jesteście tak przyzwyczajeni.

Odczuwajcie granicę subtelnego świata i usuwajcie ze swojej świadomości wszystko, co wam przeszkadza przejść tę granicę. Wyrzućcie ze swoje świadomości wszystkie nieprawidłowe wzorce i przejawy, wszystko, co zmusza was do zagłębiania się w materialności i przywiązania do niej.

Potrzebne jest odpowiednie nastawienie. Nikt poza wami nie może pokonać waszych wad i przywiązań. Pomoc Niebios nie spóźni się z nadejściem, lecz wy sami powinniście uświadomić sobie swoje wady i zechcieć pozbawić się ich. Czasami bardzo niewielkie przywiązanie wymaga ogromnych codziennych wysiłków, żeby stało się możliwe rozstanie z nim. Za to jeśli wasze dążenie jest silne, każde kolejne przywiązanie będzie wymagać coraz mniej wysiłków, żeby się go pozbyć.

Zachowujcie prawidłowe kierunki w swojej świadomości. Gdy życie wyprowadzi was ze stanu spokoju i harmonii, dobrze jest mieć koło was symbole waszych poprzednich osiągnięć. Mogą to być zdjęcia, filmy, notatki w waszym dzienniku, w których zarejestrowaliście wywyższony stan swojej świadomości. Każdy z was niech ma swój znak i symbol, który będzie wam przypominać o subtelnym świecie. Może to być obrazek lub malowidło bliskiego wam Nauczyciela. Nie pomijajcie niczego, żeby móc znów wywyższyć wasze wibracje i powrócić do stanu harmonii i jedności ze światem subtelnym.

Im wyższe są wibracje waszych ciał, tym do wyższych warstw świata subtelnego otrzymacie dostęp w swojej świadomości. Przechodzicie do świata subtelnego wewnątrz waszej świadomości, przy czym sami zmieniacie wibracje swojego ciała. Waszym zadaniem jest zdobyć pojęcie o różnicy w wibracji i podążać do wyższych wibracji. Róbcie wszystko, co pozwala wam jak najdłużej utrzymać stan wysokich wibracji. Dla niektórych będzie to muzyka, dla innych – obrazy, dla jednego są to modlitwy, dla innego – medytacja. Wykorzystujcie cały arsenał dostępnych wam środków, żeby utrzymywać ciągle wysoki stan świadomości, z dala od ciemnych myśli i uczuć. I wtedy zobaczycie, jak wszystko w waszym życiu zaczyna się zmieniać. Wasze otoczenie, wasza praca. Musicie się przyzwyczaić, że wszystko wokół was będzie się zmieniać, wraz ze zmianą waszych wibracji. Wasze otoczenie i to, co nie może dostosować się do waszych wibracji, opuści wasze życie albo wy sami zrezygnujecie ze wszystkiego, co przeszkadza waszemu duchowemu wyrastaniu. Konieczne jest umieć bardzo dobrze odróżniać kaprysy waszego ego od dążenia do subtelniejszych i wywyższonych światów, które od początku obecne jest w was. Powinniście bardzo precyzyjnie odróżniać wszystkie karmiczne momenty, których wciąż nie przepracowaliście i które stawiają was w niekomfortowej sytuacji i zmuszają do przebywania w tych niekomfortowych warunkach. Nic nie da się zrobić, powinniście przepracować wszystko, co sami wytworzyliście, nawet jeśli jest nam bardzo ciężko i przykro.

Lecz wszystkie te subtelne momenty rozróżnienia znajdują się całkowicie pod kontrolą waszego Wyższego Ja. I zawsze możecie otrzymać przez wasze Wyższe Ja wszystkie potrzebne konsultacje.

Powiedziałem wam dziś sporo rzeczy. Wszystko to jest wam potrzebne. Bowiem im dalej posuwa się rozwój ludzkości, tym subtelniejsze oblicza iluzji będziecie napotykać. Powinniście być gotowi dokonywać waszych wyborów przy jakichkolwiek zewnętrznych i wewnętrznych warunkach.

Życzę wam dokonywania tylko prawidłowych wyborów!

JAM JEST Iłarion.

© Tatiana Mikuszyna

www.sirius-pl.iskri.net