Wykład o Drodze Oświeceń

Pan Majtreja [1]
19 kwietnia 2006

JAM JEST Majtreja, przybyłem znów do was poprzez mojego posłannika. Jam Jest przybył w tym dniu udzielić wam nowych wskazówek.

Jak zawsze, bardzo się cieszę z naszego spotkania. Wszystkie trudności i wysiłki, jakie zmuszeni jesteśmy pokonywać, by zrealizować to połączenie, są tego warte, z powodu zmian waszej świadomości, których oczekiwaliśmy i które już następują.

Dlatego dziś tak, jak wcześniej, przyszedłem udzielić wam po raz kolejny określonej wiedzy i informacji, dotyczących waszej Drogi Oświeceń. Droga ta, do podążania po której was nawołuję, różni się od wielu rzeczy, z jakimi macie do czynienia w swoim codziennym życiu. Różni się ona od Nauk, z którymi spotykacie się w swoim życiu.

Przede wszystkim powinienem powiedzieć, że Oświecenia, które przechodzicie w życiu są uświadamiane przez was tylko, gdy osiągniecie określony poziom swojej świadomości. Aż do owej chwili podobni jesteście do dzieci bawiących się i nurkujących w wodzie życia, nieświadomych istnienia dojrzałego życia, całej jego złożoności oraz tego, co ich czeka – drogi ich życia.

W życiu każdej istoty nastaje chwila, w której uświadamia ona sobie swoje połączenie z tym, co Wyższe oraz to, że powinna ona naśladować świadomie Drogę Oświeceń. Stan społeczności w ostatnim stuleciu, szczególnie na Zachodzie, uczyniło niemożliwym świadome przejścia przez Oświecenie. Ludzie zapomnieli o Szkołach Mistycznych oraz o wiedzy wykładanej w tych szkołach.

Dlatego naszym zadaniem oraz zadaniem naszego posłannika jest przypomnieć wam o Drodze Oświeceń i odnowić tę tradycję – tradycję starożytnej Drogi Oświeceń. Wyróżniającą cechą naszych nowych działań będzie to, że postaramy się udzielić wam potrzebnej wiedzy dotyczącej Drogi Oświeceń, lecz każdy z was przejdzie indywidualnie poprzez swojej oświecenia, nie odrywając się od swojego zwyczajnego trybu życia.

Mamy nadzieję, że taką nową możliwość będzie można zastosować na zachodzie w obecnych czasach; oraz, że nie będzie trzeba szukać nauczycieli zza morza i podróżować do nich aż na koniec świata.

Jeszcze raz powtórzę, że z wami dzieje się dokładnie to, co dopuszczacie w swojej świadomości. Ponieważ nastały nowe czasy oraz są nowe możliwości, po to by wstąpić do mojej Szkoły Mistycznej wcale nie trzeba udać się na koniec świata. Staje się dokładnie to, co dopuszczacie w swojej świadomości. Jeżeli dopuszczacie w świadomości, że można obcować ze mną oraz z pozostałymi Nauczycielami Mądrości to wcześniej czy później to nastanie w waszym życiu. Ja przyjdę bezpośrednio do was albo poprzez waszych wrogów, waszych przyjaciół i waszych bliskich oraz będę wykładał wam lekcje, których potrzebujecie. Wszystko się uprościło. Poziom świadomości osiągnięty przez najlepszych przedstawicieli ludzkości pozwala już obcować z nami nawet wtedy, gdy znajdujecie się w wielkich miastach. Wszystko, czego wam potrzeba, to maksymalne odizolowanie od wszelkich zewnętrznych hałasów i przeszkód. Powinniście nauczyć się wsłuchiwać się w swoje odczucia. Powinniście rozpoznawać wibracje. Powinniście wsłuchiwać się w myśli pojawiające się w waszej głowie i odróżniać myśli, które ja wam przesyłam, od myśli, które powstają w waszej głowie lub pochodzą z planu mentalnego.

Obecność mojej wiedzy zachodzi wewnątrz was wtedy, gdy znajdujecie się w cichym odizolowanym miejscu i nikt wam nie przeszkadza. Wszystko to, co przeszkadza naszemu obcowaniu, to poziom waszych wibracji. Dlatego gdy jesteście w stanie wznieść swoje wibracje za pomocą modlitwy lub medytacji do poziomu, na którym nie będą wam przeszkadzać żadne ludzkie myśli i emocje, wtedy ja mogę przyjść bezpośrednio do was i obcować z wami.

Otrzymujecie to, do czego dążycie. Nie martwcie się jeżeli nic nie wyjdzie za pierwszym ani za drugim razem.

Wasze dążenie nie powinno was opuszczać. Czasami potrzeba dużo czasu, by nasze wewnętrzne połączenie się udało. Po tym, gdy otrzymacie możliwość bezpośredniego obcowania ze mną, będzie to dla was znak, że wstąpiliście do mojej szkoły i zaliczyliście wszystkie konieczne egzaminy wstępne. Od razu gdy wstąpicie do mojej Szkoły jednak, z punktu widzenia zwykłej ludzkiej logiki, w waszym życiu wszystko zacznie się sypać. Bo jedyna różnica pomiędzy oświeconym i zwyczajnym człowiekiem jest na poziomie świadomości. Im głębiej uświadamiacie sobie, że wszystko, co was otacza, jest iluzją, tym wyższy stopień oświecenia osiągacie.

Poziom waszej świadomości jest tym, co mnie interesuje. Po to, abyście mogli osiągnąć nowy poziom świadomości, gotów jestem dawać wam najtrudniejsze egzaminy. Wszystkie testy nakierowane są na to, by pozbawić was wszelkich przywiązań do otaczającego was świata materialnego. Wtedy, gdy wy dobrowolnie i z moją pomocą pozbawicie się swoich przywiązań, stajecie się oświeconymi, którym ja mogę odkryć starożytną wiedzę o budowie wszechświata.

Jeżeli nie posiadacie odpowiedniego stopnia oświecenia, nieważne, ile byście się starali, nie będziecie w stanie zrozumieć nawet bardzo prostej wiedzy. Będziecie słyszeć słowa, lecz nie będą one docierały do waszej świadomości. Zbyt dużo wiedzy i informacji jest zawartych w waszym świecie, jednak tylko ci, którzy posiadają poszerzoną świadomość, są w stanie korzystać z nich. To tak, jakby dać komputer małpie. Jej poziom świadomości nie będzie jej pozwalał na to, by wykorzystywała to, co jej dano. Niestety, kiedy udzielamy wam naszych informacji i potem obserwujemy, w jaki sposób się nią posługujecie, spora większość z was przypomina tę małpę.

Cały świat jest dosłownie zapchany informacją i wiedzą. Jednak tylko jednostki mogą korzystać z nich, bo tylko jednostki przeszły w swoim obecnym lub poprzednim życiu odpowiednie oświecenia i osiągnęły odpowiedni poziomu rozwoju świadomości. Stopień waszego oświecenia jest określany tylko przez wasze osobiste osiągnięcia. Nie można kupić sobie oświecenia, jak również niemożliwe jest, aby ktoś inny przeszedł wasze oświecenia za was lub zastępując was.

Są jednak ludzie, którzy przeszli już swoje oświecenia i którzy są guru dla was, są tymi, którzy mogą prawidłowo określić kierunek ruchu waszych dążeń.

Kiedy uczeń jest gotowy, nauczyciel się zjawia. Dlatego tylko ci z was, którzy są gotowi wewnątrz siebie, będą mogli otrzymać odpowiednią wiedzę oraz znaleźć i poznać każdy pachołek Drogi Oświecenia, który wytycza wam prawdziwą Drogę.

Dlatego, jak zawsze, nawołuję was do poszukiwania wewnątrz w siebie i obserwowania siebie. Bo tylko wasze niedoskonałości i wasze przywiązania dzielą was od wiedzy oraz przeszkadzają wam stać się moimi uczniami.

Cieszę się z dzisiejszego spotkania. Odkryłem wam nową możliwość, która czeka na tych z was, którzy są gotowi i poszukują.

JAM JEST Majtreja.

[1] Majtreja – Ostatni z Buddów (Oświeconych, Przebudzonych) opisywanych w hinduskich księgach. Po zakończeniu swojej inkarnacji na Ziemi zajmuje się służbą dla świata, pomagając Wyższym Istotom realizować Boski Plan dla świata.

© Tatiana Mikuszyna

www.sirius-pl.iskri.net