Cierpliwie czekamy na wasze przebudzenie i gotowość

Pan Gautama Budda
4 czerwca 2005

JAM JEST Gautama Budda przybyły do was znów.

Świadomość każdego ludzkiego indywiduum jest najważniejszą rzeczą. Wasza świadomość jest tym, co przeżyje was takich, jacy jesteście teraz. Wasza świadomość będzie istniała w Wyższych światach. Więc, jedyne, z powodu czego warto żyć w waszym świecie, jest rozwój waszej świadomości. Wam należy umieć odróżniać intelekt od swojej świadomości. Trzeba umieć odróżniać swoje nawyki i zdolności od swojej świadomości.

Istnieje niższa część waszej świadomości, która przechowuje te nawyki i doświadczenia niezbędne do podtrzymywania istnienia w świecie fizycznym. Istnieje również dużo wyższa część waszej świadomości, która jest potrzebna wam, byście kontynuowali swoje istnienie w światach subtelnych.

To ta część waszej świadomości potrzebuje rozwoju. Na przykład nie możecie usiąść za sterem samolotu i polecieć. Aby móc to uczynić, konieczne jest przejście szkolenia, by mieć pojęcie o sterowaniu samolotem. Dopiero potem jesteście w stanie polecieć. Dokładnie tak samo część świadomości, która jest wam potrzebna do przebywania w bardziej subtelnych światach, potrzebuje szkolenia i zdobycia doświadczenia.

Trudność polega na tym, że powinniście wyrobić sobie nawyk przebywania w świecie, o którym nie możecie zdobyć żadnego pojęcia za pomocą waszych fizycznych zmysłów. Wasze fizyczne zmysły mają ograniczony zakres postrzegania rzeczywistości. Możecie odczuwać tylko to, co wibruje na niskich częstotliwościach, odpowiadających światu materialnemu. Jednak posiadacie ogromny potencjał. Zakres postrzegania wibracji waszymi zmysłami może być poszerzony już teraz. Wielu ludzi widzi to, czego nie widzą inni. Granica oddzielająca bardziej subtelne światy od świata fizycznego stopniowo rozmywa się. Wasza wrażliwość, potrzebna do postrzegania subtelnych światów, jest przytłoczona otoczeniem waszego świata. Stałe przybywanie pośród masy ludzi i stałe ogłuszanie siebie dźwiękami ryczących głośników powoduje obniżenie waszych wibracji i nie pozwala poszerzyć skali waszego postrzegania świata.

Ludzki organizm w swoim potencjale posiada wszystkie niezbędne instrumenty i organy postrzegania, pozwalające wam przebywać w światach subtelnych i odbierać je. Jedynie warunki waszego życia na Ziemi przeszkadzają wam już teraz widzieć i odczuwać Wzniesione Zastępy, obcować z Mistrzami.

Dlatego w dzisiejszych czasach potrzeba znacznego wysiłku, żeby nawiązać takie połączenie. Potrzebne jest bardzo mocne ograniczenie, które należy sobie nałożyć, by osiągnąć kontakt z Wzniesionymi Mistrzami. Ale, przede wszystkim, dotyczy to ograniczenia relacji z ludźmi oraz odcięcie się od wszelkiego wpływu środków masowego przekazu.

Im jesteście bliżej przyrody, tym prościej wam nawiązać takie połączenie. Różnica pomiędzy naszymi światami polega na różnicy w poziomie wibracji. Dlatego, podwyższając swoje wibracje, automatycznie, prawie zawsze, nabywacie zdolność obcowania z naszym światem.

W istocie, każdy człowiek, znajdujący się obecnie we wcieleniu, potencjalnie zdolny jest do nawiązania połączenia ze Wzniesionymi Zastępami.

Jednak, żeby zrealizowało się nasze obcowanie, powinniście zrezygnować (dosł.: ofiarować) z wielu rzeczy, które znajdują się w waszym świecie.

Powinniście bardzo uważać na wasze towarzystwo, na wszystkie wasze kontakty.

Powinniście wyłączyć wszystko, co może wywierać na was wpływ i co należy do masowej kultury waszego świata.

Wszystko ma znaczenie, nawet wibracja pokarmu, który spożywacie. Czy nie zastanawialiście się nad tym, że kiedy człowiek przygotowuje posiłek, to nasyca go swoimi energiami? Jeśli człowiek, który przygotowuje posiłek, nie wyróżnia się czystością myśli, to będziecie z każdym posiłkiem przez niego przygotowanym nasycać swój organizm niskimi energiami, zawartymi w tym jedzeniu. Na początek możecie pobłogosławić pokarm, zanim przystąpicie do posiłku, aby go oczyścić z negatywnych energii. Na późniejszych etapach swego rozwoju będziecie musieli całkowicie zrezygnować z jedzenia przygotowanego przez cudzych ludzi i jest nawet możliwe, że przejdziecie na pokarm przyrządzony własnoręcznie. Kiedy osiągniecie pewien stopień czystości pozwalający obcować ze Wzniesionymi Mistrzami, to możecie zatruć się pokarmem zawierającym niskojakościowe wibracje, nawet jeśli to jedzenie było świeżo przygotowane i według wszystkich fizycznych parametrów nie mogło wyrządzić wam szkody.

Dlatego ludzie, którzy poważnie zdecydowali się podążać duchową Drogą, powinni bardzo uważnie troszczyć się o swoje otoczenie w świecie fizycznym.

Oczywiście, byłoby idealnie, gdyby tacy duchowo rozwinięci ludzi mieszkali razem, w oddzielnych wspólnotach z dala od cywilizacji. Z czasem takie duchowe centra będą stworzone i bardzo się rozwiną.

Poza udzielanymi przez nas ogólnymi zaleceniami nie dajemy żadnych wskazówek, jak macie urządzać swoje życie. Należy samemu zdecydować, jak będziecie stosować nasze zalecenia w swoim konkretnym życiu. Zawsze pamiętajcie, by nigdy nie robić niczego na siłę. Prawdziwy rozwój ewolucyjny według Boskich Praw nie wymaga żadnego przymusu, tak ze strony innych ludzi, jak i z waszej strony.

Jeśli brak wam gotowości do wstąpienia na wyższy etap, to unikajcie zmuszania siebie do znoszenia ograniczeń, których nie możecie na razie przyjąć z powodu mało przygotowanej świadomości. Powinniście wiedzieć, do czego należy dążyć, lecz nie należy się zmuszać.

Jeśli posiadacie jakąś wewnętrzną niedoskonałość, która przeszkadza wznieść się na kolejny stopień, to sam fakt uświadamiania sobie, że ta niedoskonałość jest w was obecna, stanowi gwarancję, że wcześniej czy później uwolnicie się od niej. Jeżeli na waszym naczyniu powstała plama, możliwe, że nie będzie można jej usunąć za pierwszym razem. Jeśli jednak codziennie próbujecie ją usunąć, to wcześniej czy później oczyścicie naczynie.

Dokładnie taka sama zasada działa co do zmiany waszej świadomości. Stale zmieniacie swoją świadomość, w ciągu całego swojego życia. Najważniejsze – to wiedzieć, do czego należy dążyć i przejawiać codziennie to dążenie.

Zrozumcie, że każdy z was znajduje się na różnym stopniu rozwoju. Dlatego coś, co jednemu przychodzi łatwo, to dla innego okazuje się nieosiągalnym zadaniem. Może upłynąć jeszcze wiele wcieleń, zanim człowiek będzie w stanie wznieść się na następny stopień rozwoju swojej świadomości.

Ziemia udziela możliwości rozwoju jednostkom znajdującym się na bardzo różnych stadiach rozwoju świadomości.

Jeśli człowiek z powodu poziomu rozwoju własnej świadomości nie jest gotowy do obcowania ze Wzniesionymi Zastępami, to na przykład te przesłania będą dla niego całkiem niezrozumiałe i nudne. On nie będzie w stanie odczuć żadnego pożytku dla siebie z czytania tych przesłań. Tak samo będzie, jeśli człowiek znajduje się na bardzo wysokim stadium duchowego rozwoju, to przesłania te nie dadzą mu niczego nowego.

Lecz są ludzie, którzy oczekują każdego przesłania i czują, jak z każdego przesłania w ich aurę wlewa się strumień Boskiej Energii.

Trzeba być bardzo cierpliwym. Trzeba być bardzo kochającym i współczującym w stosunku do ludzi, którzy nie są zdolni przyjąć swoją świadomością subtelnych wibracji zawartych w przesłaniach.

Nadejdzie termin i oni także będą w stanie odczuć czułą i kochającą energię, którą wam dajemy.

Prawdziwy ogrodnik nigdy nie zmusza róży do rozkwitu. Nadejdzie termin i pąk otworzy się ku pieszczotliwym promieniom słońca i nowemu dniu.

Dlatego cierpliwie czekamy na wasze przebudzenie i waszą gotowość. I tylko przesyłamy wam delikatne promienie naszej Miłości i naszego błogosławieństwa do waszego świata, do waszej istoty.

Wasza świadomość podobna jest do pąku róży, gotowego do rozkwitu. Milknę w oczekiwaniu (dosł.: przedsmaku), kiedy w ciszy otworzy się kwiat waszej świadomości i wszystko wokół napełni się roztaczanym przez was aromatem.

JAM JEST Guatama Budda.

© Tatiana Mikuszyna

www.sirius-pl.iskri.net