Nauka o praktyce medytacji

 

Amitabha

18 maja 2005

 

JAM JEST Amitabha Budda, przyszedłem do was przez tego posłannika.

Dużo ludzi na Zachodzie nie słyszało o mnie. Jestem znany na Wschodzie jako jeden z pięciu Dhyani - Buddów.

 

Powołany jestem do służenia na jednym z tajemnych promieni. Możecie mnie wezwać, kiedy opanowują was ludzkie namiętności. Każda ludzka namiętność może być przezwyciężona. Przychodzicie we wcielenie po to, żeby przezwyciężać wasze namiętności, uwolnić się od waszych namiętności.

 

Z reguły, wszystkie namiętności są ściśle związane z nadużyciem waszej seksualnej energii. Wszystkie wasze wypaczenia na moim promieniu związane są albo z niezaspokojeniem waszych pragnień albo ze zbytnimi pragnieniami.

 

Moja czakra położona jest między czakrą podstawy kręgosłupa a czakrą siedliska duszy. Czakra ta związana jest z waszym Chrystusowym Ja.

 

Nauczam praktyki medytacji, jako tego, co może wyzwolić was od ludzkich pragnień i namiętności, Dlatego liczę na to, że zadanie dzisiejszego spotkania będzie wypełnione, jeśli przyswoicie sobie niektóre znaczenia pojęć praktyki medytacji i postanowicie wcielić w życie tę praktykę w waszym życiu.

 

Zadanie i cel każdej medytacji - osiągnięcie stanu bezmyśli. Pełnego spokoju umysłu.

 

Gdy udaje się wam uspokoić umysł, doprowadzacie do harmonijnych stanów wasze wewnętrzne zmysły. Balansujecie swoją wewnętrzną naturę i uspokajacie swoje pragnienia.

 

Do czasu, dopóki wasza świadomość zajęta jest przedmiotami, otaczającymi was w fizycznym świecie, nie będziecie mogli podnieść swojej świadomości do tych wysokości, które pozwolą wam wejść w inny rzeczywisty świat i w nim przebywać.

 

Każda praktyka medytacyjna skierowana jest na to, żeby osiągnąć taki poziom swojej świadomości, który pozwoli wam wyjść poza granice waszego świata.

Kiedy nabywacie medytacyjną zdolność, otrzymujecie dostęp do energii i wiedzy Wyższych światów.

 

Osiągnięcia w dziedzinie medytacji mogą różnić się u każdego z was. Możecie osiągnąć różne sfery i otrzymywać różne pojęcia o Wyższych światach. Jednak, główną rzeczą w waszej praktyce będzie oddziaływanie na waszą świadomość energii subtelnego świata. Zachodzi to niepostrzeżenie dla waszej zewnętrznej świadomości. Po prostu otrzymujecie możliwość przebywania w światach z bardziej wysokimi wibracjami, i nasycacie się energiami tych światów. Wasza świadomość płynnie zmienia się pod działaniem wysokich wibracji Wyższych światów. Nie potrzebujecie wiedzieć o wszystkich mechanizmach, jak to zachodzi.

 

Można porównać działanie energii Wyższych światów na waszą świadomość z oddziaływaniem Słońca na waszą skórę. Po prostu podstawiając się na łaskawe promienie Słońca, wasza skóra nabiera gładkości i opalenizny.

 Dokładnie także świadomość wygładza się podczas oddziaływania subtelnych energii pozbawiając się swoich defektów i przybierając subtelność, potrzebną dla dostrzeżenia nowej informacji. Wasza świadomość rozszerza się i giną bariery, które przeszkadzały dostrzeganie oczywistej Prawdy wcześniej.

 

Oczywiście praktyka medytacyjna wymaga znacznej ilości czasu i doświadczonego nauczyciela.

Liczni nauczyciele na Wschodzie, którzy opanowali praktykę medytacji przyjmują uczniów i uczą ich z pomocą tych metod, które oni sami opanowali.

 

Wiele lat potrzeba na to, żeby opanować praktykę medytacji. Jednak, jest to krótka droga, mogąca przywieść do rozszerzenia waszej świadomości, i nie znam innej drogi, która byłaby tak efektywna.

 

Historycznie złożyło się tak, że zachodnia cześć ludzkości nie otrzymała dostępu do praktyki medytacyjnej. Na Zachodzie dużą podporą jest modlitwa.

Jednakże, doskonalsze praktyki modlitewne właśnie doprowadzają do tego, że człowiek otwiera swoją zewnętrzną świadomość, podnosi swoje wibracje i wchodzi w bezpośredni kontakt z Wyższymi sferami. Zachodzi przy tym bezpośrednia wymiana energii z Wyższą częścią was samych i z Wyższymi światami.

 

Jednak modlitwa, niosąc zmysłowe obciążenia, często nie pozwala waszemu umysłowi oderwać się od otaczającego was świata.

 

Istnieje praktyka wielokrotnego powtarzania krótkich modlitw. Doprowadzenie do stanu bezmyślenia i automatyzmu powtarzania modlitw ma takie oddziaływanie, jak praktyka czytania mantr. Sama w sobie praktyka taka jest bardzo cenna, ale można ją rozpatrywać tylko jako etap przygotowawczy do medytacji.

 

Dlaczego potrzebny jest wam instruktor czy nauczyciel w czasie medytacyjnych ćwiczeń?

Wiecie, że niewidzialny świat posiada różne częstotliwości wibracji. Jest on podzielony na warstwy, podobny przekładanemu pierogowi. Niebezpieczeństwo tkwi w tym, że możecie popaść pod oddziaływanie nie za bardzo wysokich energii i wejść w kontakt z nieprzyjaznymi istotami. Istoty te mogą wam pokazać nie to, co najlepsze i nasycić was nie najlepszymi energiami.

 

Wszystko zależy od początkowego już wam dostępnego poziomu świadomości. Jeśli wchodzicie w stan medytacji w bardzo dobrym zrównoważonym stanie, wypełnieni Boskością i nastrojeni na Boski porządek to prędzej traficie pod oddziaływanie wysokich wibracji i czystych energii.

 

Jeśli zaś przystępujecie do medytacji, wypełnieni egoistycznymi pragnieniami i skłonnościami, to otrzymacie podczas medytacji tylko wzmocnienie swoich negatywnych cech. Ostatecznie wszystko określone jest tym, na ile jesteście zdolni pokonać i poskromić swoje ego przed początkiem medytacji.

 

Dlatego każda praktyka medytacyjna tak jak i wszystko w waszym świecie może nosić dwoisty charakter, a otrzymany przez was rezultat określa w pełni wasze motywy i wewnętrzne dążenia. Jeśli przystępujecie do medytacji po to, żeby opanować metody, pozwalające wam kontrolować ludzi czy uzyskać zdolności, które pozwolą wam zająć uprzywilejowaną pozycję w waszym świecie, to podczas medytacji będziecie tworzyć karmę. Dlatego, że będziecie wykorzystywać Boską Energię dla uwielbienia swego ego.

 

Przystępować do jakiejkolwiek praktyki medytacyjnej należy tylko w pełnej pokorze przed Wolą Boga i w lęku przed Jego wszechmocą. Tylko wtedy, gdy wasz motyw jest czysty i wasze pragnienia są czyste, będziecie mogli podnieść swoją świadomość do tak wysokich wibracji, że otrzymacie dostęp do doskonałych Boskich energii, które będą rzeźbić z was nowego człowieka, Boskiego w swojej istocie.

 

Im więcej czasu w tym przypadku będziecie spędzać w medytacji, tym bardziej wasze wibracje będą przybliżać się do doskonałych Boskich wzorów.

 

Nie bójcie się zbyt oderwać się od swojej rzeczywistości. Dlatego, że jak tylko wyjdziecie ze stanu medytacyjnego, wasza świadomość spadnie na wasz plan z prędkością przyśpieszonej windy. Potrzebujecie jeszcze trochę czasu nim znowu zdobędziecie zdolność zrozumienia, gdzie się znajdujecie.

 

Początkowo będziecie ciężko znosić takie zmiany wibracji. W pełni odczujecie w sobie ten stan nurkowania. Wpierw zrzucacie z siebie swoje myśli i uczucia i nurkujecie w wyższą rzeczywistość. Następnie stopniowo wracacie z tej rzeczywistości do waszego świata, ponownie oblekając się w ziemskie myśli i uczucia.

 

Podobna praktyka pozwoli wam na trwale uświadomić siebie przebywających jednocześnie w dwóch światach. Każda inna praktyka medytacji wymaga od was wytrwałości i regularności waszych zajęć. Idealnie byłoby, jeśli przeznaczylibyście na praktykę 15.-2 godzin dziennie.

 

Jednak, jeśli warunki waszego przebywania w świecie fizycznym na razie nie pozwalają wam na to, możecie zacząć swoje medytacyjne zajęcia od zajęć raz w tygodniu. Ale potrzebna jest wam regularność waszych zajęć i dążeń.

 

Wiem, że liczni z was spędza na medytacji do godziny i więcej na dzień. Być może chcecie część tego czasu, który przeznaczacie na modlitwę, poświęcić medytacji. Powiedzmy 15-20 minut.

 

Wasze wyższe Ja zawsze wie, co okazuje się w danym momencie najbardziej ważne i potrzebne dla rozwoju waszej duszy.

Dlatego przysłuchujcie się swoim wewnętrznym odczuciom. Żeby nie zrobiło się tak, że pozbawiacie siebie tak potrzebnej wam medytacji i nie będziecie zdolni otrzymać jakościowej medytacji ze względu na swoje wewnętrzne ograniczenia.

 

Dzisiaj dotknąłem ważnych spraw związanych z praktyką medytacji. Będę się cieszył, jeśli komuś z was moje wskazówki pomogą. W rzeczywistości, jest bardzo dużo ludzi, którzy przyjęli wcielenia na Zachodzie, ale w przeszłości mieli wiele wcieleń na Wschodzie, gdzie władali w pełni praktykami medytacyjnymi. W tym przypadku potrzeba wam po prostu trochę pobudzić swoją świadomość, żeby przypomnieć o tych nawykach, które mieliście w przeszłości.

Do tych ludzi, przeważnie, zwracałem się dzisiaj.

 

JAM JEST Amitabha.